Trwa ładowanie...

Olbrzymia kara dla McDonalda!

Brazylijska organizacja CDF (Fundacja Obrony Konsumenta) nałożyła na McDonalda karę w wysokości 1,77 mln dolarów za dołączanie zabawek do zestawów Happy Meal.

Share
Olbrzymia kara dla McDonalda!
Źródło: McDonalds
d14edvj

Brazylijska organizacja CDF (Fundacja Obrony Konsumenta) nałożyła na McDonalda karę w wysokości 1,77 mln dolarów za dołączanie zabawek do zestawów Happy Meal - pisze agencja prasowa Agencia Brasil.

CDF uważa, iż rozdawanie zabawek razem z zestawami Happy Meal wywołuje nawyki żywieniowe, które są niezdrowe dla zdrowia dzieci.

d14edvj

Skarga na giganta fast-foodowego została złożona w zeszłym roku. Pomimo tego McDonalds w dalszym ciągu emitował reklamy nakłaniające do kupna Happy Meal, w których swój produkt zachwalał obecnością w nim zabawki.

McDonalds może złożyć odwołanie od tej decyzji. W komunikacie opublikowanym przez spółkę twierdzi ona, iż wszelka sprzedaż i reklamy są zgodne z brazylijskim prawem i dokładnie przestrzegają zasad określających wyświetlane reklamy.

Amerykański gigant, jak i inne sieci fast-foodowe, które dokładają zabawki do sprzedawanych posiłków, znajdują się na celowniku organizacji już od 2009 roku.

d14edvj

Podziel się opinią

Share
d14edvj
d14edvj