Trwa ładowanie...

Organizacje charytatywne sięgają po pieniądze z hazardu

Organizacje dobroczynne mają nowy pomysł na zdobywanie pieniędzy: chcą organizować charytatywne loterie pieniężne - donosi "Metro".

Organizacje charytatywne sięgają po pieniądze z hazarduŹródło: Jupiterimages
d4dhdva

Nabywca losu, wspierając zbożny cel, ma szanse na wygraną pieniężną. Wszelkie wpływy z takiej gry fundacja, która ją organizuje, przeznaczałaby na cele statutowe.

- To gra kierowana do ludzi, którzy odczuwają przyjemność z możliwości pieniężnych wygranych. To spora część osób, które teraz mogą np. obstawiać konie na wyścigach czy zakłady bukmacherskie - wylicza Agata Tomaszewska z Forum Darczyńców.

Jak podkreśla, takie loterie są na porządku dziennym np. w Czechach, Holandii, Hiszpanii czy Wielkiej Brytanii. - Będziemy robić wszystko, by były legalne także w Polsce - mówi.

- Już poinformowaliśmy Ministerstwo Finansów, które mogłoby wprowadzić niezbędne zmiany prawne. Nasi eksperci prawni z Instytutu Spraw Publicznych sporządzili też raport dotyczący stanu prawnego i ewentualnych poprawek, które trzeba by wprowadzić, by zmiany wdrożyć - oświadczyła Tomaszewska.

d4dhdva
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4dhdva