Orlen Gaz planuje modernizację terminalu LPG w Sokółce
21.02. Płock (PAP) - Orlen Gaz, spółka z grupy PKN Orlen, ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej planowanej modernizacji terminalu LPG w Sokółce...
21.02.2013 | aktual.: 21.02.2013 19:23
21.02. Płock (PAP) - Orlen Gaz, spółka z grupy PKN Orlen, ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej planowanej modernizacji terminalu LPG w Sokółce (Podlaskie). To największy i jeden z najnowocześniejszych lądowych terminali LPG w kraju.
Jak poinformował Orlen Gaz w ogłoszeniu, zamówienie obejmuje wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem niezbędnych uzgodnień i pozwoleń, umożliwiających przeprowadzenie inwestycji.
Orlen Gaz podał, że zakres projektu powinien obejmować m.in. posadowienie dwóch zbiorników o pojemności 200 i 95 metrów sześc., rozbudowę i modernizację istniejącej instalacji technologicznej oraz wykonanie i włączenie do instalacji dodatkowego rurociągu pomiędzy stanowiskami przeładunkowymi autocystern i pompownią LPG.
Oferty na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej modernizacji terminalu LPG w Sokółce, poprzedzone deklaracją udziału w postępowaniu, można składać do 4 marca.
Terminal LPG w Sokółce niedaleko Białegostoku (Podlaskie) o zdolności przeładunkowej do 1,5 tys. ton na dobę Orlen Gaz oddał do użytku w 2008 r. Obiekt posiada m.in. stanowiska przeładunkowe dla autocystern oraz cystern kolejowych szerokotorowych i normalnotorowych.
Istniejący od 1995 r. Orlen Gaz z grupy PKN Orlen jest największym podmiotem na krajowym rynku gazu płynnego.
Spółka zajmuje się sprzedażą propanu, butanu oraz mieszaniny propan-butan. Posiada m.in. sześć rozlewni, a oprócz terminalu lądowego w Sokółce, także terminal morski w Szczecinie, przystosowany do rozładunku statków z gazem i magazynowania dostaw. (PAP)
mb/ pad/ jtt/