Trwa ładowanie...
d2p6yru

Oświadczenia Ludwika Koteckiego (komunikat)

...

Share
d2p6yru

28.05. Warszawa - Ministerstwo Finansów informuje:

W związku z ostatnimi wypowiedziami Pana Janusza Jankowiaka dot. odmowy upublicznienia modelu, za pomocą którego wspólnie z Mirosławem Gronickim oszacował wpływ OFE na gospodarkę, poniżej przesyłamy oświadczenie Pana Ludwika Koteckiego - Głównego Ekonomisty Ministerstwa Finansów:

Propozycji Mirosława Gronickiego i Janusza Jankowiaka, żeby "spotkać się z laptopami i pogadać o modelach" nie można traktować poważnie. To Janusz Jankowiak ogłosił w polskim Parlamencie, że wspólnie z Mirosławem Gronickim oszacowali wpływ OFE na polską gospodarkę. Od dwóch tygodni zwracamy się o upublicznienie modelu, na którym dokonali obliczeń, po to, żeby zarówno niezależni, jak i rządowi eksperci mogli zrozumieć zastosowane mechanizmy, dzięki którym OFE mogłyby mieć tak pozytywny wpływ na polską gospodarkę i sprawdzić czy nie zostały popełnione błędy w obliczeniach.

d2p6yru

Jeśli Mirosław Gronicki i Janusz Jankowiak chcą, żeby ich "wyniki" traktować poważnie w publicznej debacie, to wszyscy, nie tylko Ministerstwo Finansów, powinniśmy wiedzieć, na czym są one oparte: na jakich mechanizmach ekonomicznych, na jakich założeniach i na jakich równaniach. W dyskusji publicznej nie można bowiem przedstawiać "wyników", które nie podlegają weryfikacji. To jest kwestia elementarnych standardów debaty publicznej i rzetelnej dyskusji naukowej. Bardzo mnie dziwi, że Mirosław Gronicki i Janusz Jankowiak zdają się tego nie rozumieć.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d2p6yru

Podziel się opinią

Share
d2p6yru
d2p6yru