Trwa ładowanie...

Oszuści podszywają się pod Biedronkę. Sieć ostrzega przed próbami wyłudzania danych osobowych

Proszą o podanie danych osobowych, numeru telefonu i kart płatniczych - Jeronimo Martins Polska właściciel Biedronki ostrzega przed oszustami, którzy próbują wyłudzać dane osobowe klientów sieci.

Share
Oszuści podszywają się pod Biedronkę. Sieć ostrzega przed próbami wyłudzania danych osobowychŹródło: Eastnews, fot: Beata Zawrzel/REPORTER/Eastnews
dw5uste

Proszą o podanie danych osobowych, numeru telefonu i kart płatniczych - Jeronimo Martins Polska, właściciel Biedronki, ostrzega przed oszustami, którzy próbują wyłudzać dane osobowe klientów sieci.

W dyskontach Biedronka pojawiły się informacje o nieuczciwych osobach, które drogą elektroniczną rozsyłają wiadomości w imieniu sieci. Oszuści oferują możliwość wygrania bonu na zakupy w zamian za podanie numerów telefonów, kart płatniczych oraz danych osobowych. Biedronka zapewnia, że nie ma z tym procederem nic wspólnego.

Sieć ostrzega klientów

"Przekazujemy, że dotarły do nas informacje o wysyłanych wiadomościach e-mail z informacją o rzekomym wygraniu bonu z okazji otwarcia 2700. sklepu sieci Biedronka. Podkreślamy, iż sieć Biedronka nie jest organizatorem wspomnianego konkursu oraz, że ma on na celu wyłudzenie informacji, między innymi: numerów telefonów, kart kredytowych, danych osobowych" – czytamy w komunikacie wywieszanym w sklepach.
„W związku z tym ostrzegamy, iż udzielanie informacji wskazanych w takiej korespondencji wiąże się z ryzykiem wykorzystania danych osobowych w celach przestępczych” – dodaje kierownictwo sieci Biedronka.

dw5uste

Biuro obsługi klienta Jeronimo Martins Polska odnotowało już kilkanaście skarg od poszkodowanych osób. Sieć apeluje do klientów o ostrożność i zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby wyjaśnić sytuację i zapobiec dalszemu wprowadzaniu w błąd klientów. Wszystkie osoby poszkodowane są proszone o zgłoszenie sprawy na policję.

„Zaznaczamy, że w przypadku prowadzonych przez naszą firmę konkursów wiadomości o nich znajdują się na stronie internetowej biedronka.pl oraz w folderach informacyjnych dostępnych w naszych sklepach” – przestrzega właściciel Biedronki.

dw5uste
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dw5uste
dw5uste