Trwa ładowanie...

Oszuści podszywają się pod skarbówkę

Ministerstwo Finansów ostrzega, że oszuści podszywający się pod administrację podatkową próbują wyłudzić dane osobowe podatników. Resort poinformował, że rozważa możliwość złożenia doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Share
Oszuści podszywają się pod skarbówkęŹródło: WP.PL
dao52rq

W ostatnim czasie w internecie pojawiło sporo pytań od użytkowników, którzy zdezorientowani pytali, dlaczego urzędy skarbowe proszą ich o numery kart kredytowych. Doszło do tego, że część z nich zaczęła podejrzewać, że urzędy kontroli skarbowej szukają sposobu na zdobycie informacji o ich finansach. W końcu fiskus zajął stanowisko. Okazało się, że to wyjątkowo perfidna akcja oszustów. Na razie nie wiadomo, ile osób padło ich ofiarami.

"Ministerstwo Finansów oraz organy podległe, tj. urzędy skarbowe nie są autorami napływających na skrzynki e-mail podatników informacji zawiadamiających o zwrocie podatku dochodowego za ubiegły rok, wymagających od nich podania danych osobowych oraz numeru karty kredytowej" - podało MF w komunikacie.

Jednocześnie resort finansów oraz urzędy skarbowe zapewniają, że nie korzystają z takiej formy informowania podatnika o zwrocie nadpłaty w podatku dochodowym od osób fizycznych za dany rok.

dao52rq

"Treść e-maila wskazuje, że celem działania jego autora jest wyłudzenie od osoby, która go otrzymała, danych, poprzez próbę przekierowania użytkownika internetu do podrobionej strony www. (tzw. phishing)" - ostrzega ministerstwo. Na stronie internetowej MF www.mf.gov.pl można znaleźć przykład fałszywego e-maila.

W komunikacie dodano, że MF rozważa możliwość złożenia doniesienia do prokuratury o popełnieniu przestępstwa.

Tak wygląda feralny e-mail:

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)
dao52rq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dao52rq
dao52rq