Trwa ładowanie...
internet

Oszuści wzięli na cel Decathlon. "Oferują" bony na 1,5 tys. zł

Wystarczy wypełnić krótką ankietę i bon na 1,5 tys. zł jest na wyciągnięcie ręki - tak przynajmniej wynika z rozsyłanych przez oszustów informacji. "Promocja" nie ma jednak nic wspólnego z siecią Decathlon, na którą powołują się autorzy wiadomości.

Share
Oszuści wzięli na cel Decathlon. "Oferują" bony na 1,5 tys. zł
Źródło: East News
d3gv5pj

Mimo kolejnych ostrzeżeń i nagłaśniania internetowych oszustw przestępcy wciąż żerują na naiwności klientów. Tym razem wykorzystują do tego sieć Decathlon, która oferuje asortyment sportowy.

O najnowszej próbie wyłudzaczy informuje portal legalniewsieci.pl. Sprawa jest banalnie prosta. Oszuści zapewniają, że za udział w 20-sekundowej ankiecie otrzymamy bon na 1,5 tys. zł. Dla uwiarygodnienia, w treści wiadomości napisano, że nasz adres e-mail "został wytypowany", a cała promocja trwa tylko 3 dni.

Zobacz także: Fake news. Jak odróżnić kłamstwo od prawdy w sieci

Akcja nie ma nic wspólnego z prawdą, sieć Decathlon nie informowała w ostatnim czasie o żadnej tego typu akcji. Nie ona pierwsza jest zresztą wykorzystywana przez internetowych naciągaczy. Niedawno ktoś na Facebooku podszywał się pod Polskie Linie Lotnicze LOT. Pod hasłem "25. rocznicy" - nie wiadomo nawet czego - sugerował rozdawanie dwóch darmowych biletów.

Kliknięcie w podane w takich sytuacjach odnośniki może skutkować udostępnieniem danych oszustom, a od tego już prosta droga do utraty pieniędzy.

d3gv5pj

Podziel się opinią

Share
d3gv5pj
d3gv5pj