Trwa ładowanie...

"Prosimy o zaprzestanie korzystania z tego produktu". Decathlon ostrzega swoich klientów

Klienci, którzy w ostatnich miesiącach kupili w Decathlonie rowery firmy BTWIN, powinni wrócić z nimi do serwisu. Korzystanie z nich grozi wypadkiem.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

"Prosimy o zaprzestanie korzystania z tego produktu". Decathlon ostrzega swoich klientówŹródło: East News, fot: Reporter
d1zjdjx
d1zjdjx

Sieć Decathlon na swojej stronie internetowej zamieściła ostrzeżenie przed korzystaniem z rowerów górskich Rockrider 540S marki BTWIN. Chodzi o jednoślady w rozmiarach M, L i XL zakupione między 3 maja a 11 lipca 2017 r.

Jak wyjaśniają przedstawiciele sklepu, zagrożenie stanowi brak elementu, który wykryto "w ramach działań w zakresie weryfikacji jakości i bezpieczeństwa". Chodzi konkretnie o brak środka do zabezpieczania gwintów na śrubach mocujących amortyzatora. W praktyce oznacza to, że śruby mogą się odkręcić w trakcie jazdy i spowodować utratę kontroli nad rowerem. A to już grozi poważnymi obrażeniami.

Zobacz także: Postarzanie sprzętu. Koniec z szybkim psuciem się RTV i AGD?

Rowery zostały wycofane ze sprzedaży. Klienci, którzy już je zakupili, proszeni są o przekazanie jednośladów do najbliższego sklepu, gdzie zajmie się nimi ekipa serwisowa. Jak wyjaśniają przedstawiciele sieci "nieprawidłowość może zostać usunięta poprzez prostą naprawę".

Decathlon
Źródło: Decathlon, fot: mat. prasowe

Odpowiedzi na szczegółowe pytania można uzyskać pod numerem telefonu 800 808 007 (połączenie bezpłatne z telefonu stacjonarnego) od poniedziałku do niedzieli w godzinach 10:00 - 20:00.

d1zjdjx

Kolejny problem z rowerami

Kilka miesięcy temu Decathlon ostrzegał przed korzystaniem z rowerów Rockrider zakupionych między 1 października 2016 a 6 marca 2017. Wówczas wrażliwym elementem okazały się ramy.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1zjdjx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zjdjx