Trwa ładowanie...

"Oto największe zaniechania rządu Tuska"

Leszek Balcerowicz powiedział w radiowych "Sygnałach Dnia", że zbyt powolna prywatyzacja i unikanie reformy finansów publicznych to największe zaniechania rządu Donalda Tuska. Dodał, że narastający dług państwa przeszkadza w szybkim rozwoju gospodarczym naszego kraju.
Share
"Oto największe zaniechania rządu Tuska"
Źródło: PAP
d3z34wm

W ocenie Leszka Balcerowicza, Polsce w dużej mierze udało się uniknąć tak poważnego kryzysu, jaki dotknął inne kraje bałtyckie, dzięki ostrożnej polityce bankowej. Były minister finansów dodał, że bez zasadniczych reform wprowadzonych 20 lat temu Polsce nie udało by się osiągnąć tego, co mamy.

Od słynnego sejmowego expose Balcerowicza mijają dwie dekady. Ówczesny wicepremier przedstawił pakiet ustaw wprowadzających w Polsce kapitalizm. Wspominając plan radykalnych zmian, były minister finansów zaznaczył, że Polacy przyjęli reformy z ogromnym rozsądkiem i zrozumieniem. Zaznaczył, że społeczeństwo pojęło, iż rozwój kraju możliwy jest tylko poprzez pracę i tworzenie dobrych warunków dla przedsiębiorczości.

Gość "Sygnałów Dnia" zastrzegł, że jest jeszcze na tym polu wiele do zrobienia. Jak zaznaczył, tylko połowa zdolnych do pracy jest czynna zawodowo, co jest obciążeniem dla budżetu państwa.

d3z34wm

Podziel się opinią

Share
d3z34wm
d3z34wm