Trwa ładowanie...
d31vuzu

PAIiIZ: dziewięć nowych projektów inwestycyjnych z USA

Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych udało się pozyskać dziewięć nowych projektów inwestycyjnych z USA; gdy zostaną zrealizowane, w Polsce powstanie 1,5 tys. nowych miejsc pracy - podała PAIiIZ.

Share
d31vuzu

Przedstawiciele Agencji zakończyli niedawno misję inwestycyjną do USA.

Wśród nowych, potencjalnych inwestorów jest pięciu, którzy debiutują na polskim rynku. Agencja nie podaje jednak szczegółów, o jakie firmy chodzi.

Jak podała PAIiIZ, jej przedstawiciele prowadzili negocjacje z decydentami, przedstawicielami otoczenia biznesu oraz potencjalnymi inwestorami z sektora finansowego, spółkami technologicznymi i firmami zainteresowanymi rozbudową centrów badań i rozwoju w Polsce. Rozmowy toczyły się m.in. w Filadelfii, Nowy Jorku, Bostonie, Chicago.

USA jest krajem, z którego pochodzi najwięcej inwestycji obsługiwanych przez Agencję. Obecnie PAIiIZ wspiera ponad 30 amerykańskich projektów. Jednym z inwestorów z USA, który właśnie przyjął ofertę wsparcia, jest SolarWinds. Ten amerykański dostawca oprogramowania utworzy w Krakowie swoje strategiczne biuro badawczo-rozwojowe, gdzie zatrudnienie docelowo znajdzie 300 osób.

d31vuzu

Podziel się opinią

Share
d31vuzu
d31vuzu