Trwa ładowanie...
d3ykxs8

Pamiętacie serial "Miłość na bogato"? Znika kanał VIVA Polska

Kanał VIVA Polska, znany w ostatnich latach głównie z będącego obiektem zasłużonych kpin serialu "Miłość na bogato", po 17 latach zniknie z polskiego rynku telewizyjnego. Koncern Viacom postanowił w miejsce VIVA Polska już w październiku wprowadzić stację muzyczną MTV Music.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pamiętacie serial "Miłość na bogato"? Znika kanał VIVA Polska
(VIVA Polska)
d3ykxs8

O zamknięciu kanału VIVA Polska i zastąpienia go kolejną stacją pod szyldem MTV nieoficjalnie dowiedział się branżowy portal Wirtualnemedia.pl.

Właścicielem VIVA Polska jest Viacom International Media Networks Polska.

MTV Music będzie już szóstym kanałem MTV w Polsce. Obecnie oprócz MTV Polska HD polscy widzowie mogą oglądać brytyjskie kanały MTV Hits, MTV Dance, MTV Rocks i MTV Live HD.

d3ykxs8

Prawdopodobną przyczyną rezygnacji z nadawanego już od 2000 roku kanału VIVA Polska jest jego spadająca oglądalność. Z danych Nielsena, firmy badającej oglądalności stacji telewizyjnych, wynika że w I półroczu br. udział VIVA Polska w rynku telewizyjnym wyniósł mizerne 0,07 proc.

Znacznie lepiej od VIVA Polska radzi sobie kanał MTV Polska, który nadaje głównie seriale i reality-show. Jego udział w rynku w pierwszym półroczu wyniósł 0,1 proc. Co istotne, popularność tego kanału rośnie.

Przez pierwsze kilka lat nadawania w Polsce, VIVA Polska była typowym kanałem muzycznym. W 2006 roku podjęto pierwszą próbę rozszerzenia jego ramówkę, ale teleturniej "VIVA Quiz" okazał się klapą.

Wideo: Sylwia Nowak o hejcie po "Miłości na bogato"

Prawdziwą rewolucję stacja przeszła sześć lat później. Zrezygnowano wtedy całkowicie z emitowania teledysków, a VIVA Polska stała się typowym programem rozrywkowym dla młodzieży.

d3ykxs8

W 2013 roku stacja wystartowała z improwizowanym serialem "Miłość na bogato", w którym w głównych rolach obsadzono modelki i modeli z zerowym doświadczeniem i przygotowaniem aktorskim.

Infantylny scenariusz, dramatycznie zła gra aktorska i komiczne błędy językowe odtwórców głównych ról sprawiły, że o "Miłości na bogato" zrobiło się głośno, ale raczej nie w taki sposób, jakby mogli sobie tego życzyć szefowie stacji.

Odcinki, a w szczególności pojedyncze sceny "Miłości na bogato" stały się hitami internetu, ale oglądalność serialu w telewizji okazała się znacznie poniżej oczekiwań.

Po 10 odcinkach pierwszej serii, w 2014 roku VIVA Polska wyemitowała kolejne 10 odcinków, ale z powodu niezadowalającej oglądalności serial postanowiono uśmiercić.

d3ykxs8

Podziel się opinią

Share

d3ykxs8

d3ykxs8