Trwa ładowanie...
ycipk-3hf4zc

Papierosy tylko na życzenie. Na sklepowej półce ich nie zobaczysz

W Wielkiej Brytanii kończy się czteromiesięczny okres konsultacji społecznych w sprawie wprowadzenia ewentualnego zakazu wszelkiego brandingu na paczkach papierosów. Rząd rozpatrzy wszystkie zgłoszone uwagi.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Papierosy tylko na życzenie. Na sklepowej półce ich nie zobaczysz
(Jupiterimages)
ycipk-3hf4zc

Kiedy w kwietniu zapowiedziano plan wprowadzenia opakowań bez logo i nazwy papierosów, brytyjski minister zdrowia Andrew Lansley powiedział, że rząd nie zamierza współpracować w tej sprawie z przemysłem tytoniowym. Jak oświadczył, chce aby firmy tytoniowe straciły rynek brytyjski.

W tym roku w supermarketach wprowadzono już zakaz wystawiania papierosów na półkach. Gabloty są obecnie zamknięte solidnymi drzwiczkami albo żaluzją. Do 2015 roku ten system obejmie wszystkie punkty sprzedaży. Papierosy są też w Wielkiej Brytanii obłożone zakazem publicznej reklamy, sprzedaży w pobliżu szkół i najwyższą akcyzą w Europie. Lobby antynikotynowe uważa to ostatnie za politykę dwuznaczną, bo wpływy z akcyzy to ponad 1 proc. PKB.

Ale opakowania bez brandingu rzeczywiście mocno uderzyłyby w firmy tytoniowe. Badania wskazują, że wobec zakazu reklamy producenci zaczęli bardziej polegać na sile przyciągania opakowań. Dotychczas tylko Australia wprowadziła paczki bez nazwy, a za to z wielkimi ostrzeżeniami i graficznymi ilustracjami schorzeń.

ycipk-3hf4zc

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku

Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3hf4zc

ycipk-3hf4zc
ycipk-3hf4zc