Trwa ładowanie...
d1ntcg6

PBG w ciągu kilku tygodni ustali wszystkie szczegóły umowy z OHL (opis)

08.04. Warszawa (PAP) - Umowa sprzedaży przez PBG Hydrobudowy i Aprivi na rzecz OHL na pewno dojdzie do skutku, a wszystkie szczegóły mają zostać ustalone w ciągu kilku tygodni....

Share
d1ntcg6

08.04. Warszawa (PAP) - Umowa sprzedaży przez PBG Hydrobudowy i Aprivi na rzecz OHL na pewno dojdzie do skutku, a wszystkie szczegóły mają zostać ustalone w ciągu kilku tygodni. Pierwsze kontrakty wynikające ze współpracy z OHL mogą pojawić się jeszcze w bieżącym roku. PBG planuje też z OHL wspólną akwizycję niewielkiej spółki na rynku Ameryki Południowej - poinformował Jerzy Wiśniewski, prezes PBG.

"Transakcja z OHL na pewno się odbędzie. Warunki i wszystkie szczegóły transakcji mamy zafiksowane. Umowa prawie jest zakończona, do zakończenia wszystkich związanych z Hydrobudową detali pozostały tygodnie. W spółce Aprivia nie ma już żadnych rozbieżności i sprawa jest zamknięta" - powiedział na konferencji Wiśniewski.

"Podstawową rzeczą, która jest powodem wydłużenia rozmów, jest to co się wydarzyło z Dragadosem i Pal-aquą. Położyliśmy ten przypadek na stół i analizujemy, co może nas spotkać. Postawiliśmy sobie zadanie i cel, że najważniejsza jest nasza współpraca po transakcji, a nie przed" - dodał.

Prezes wyjaśnił, że na przedłużenie transakcji wpłynęła też kwestia spółek zależnych Metorex i KWG, które są postrzegane jako konkurencyjne dla Hydrobudowy Polska.

d1ntcg6

"Postanowiliśmy, że włączymy te spółki do tej transakcji i kwestia konkurowania zostałaby zamknięta" - powiedział.

W jego ocenie współpraca partnerska z OHL rozwija się dobrze.

"W Rumunii złożyliśmy oferty za 4 mld zł, w dwóch przetargach jesteśmy tam na pierwszym miejscu. Spodziewamy się, że 1 mld zł z tego kierunku w tym roku będzie" - powiedział Wiśniewski.

"Składamy wspólne oferty na rynkach Ameryki Południowej i naszym celem jest pozyskanie tam kontraktów o wartości 10-50 mln euro" - dodał.

d1ntcg6

"Jesteśmy w trakcie negocjacji wspólnie z OHL koncesji w Rosji. Być może do połowy roku wydarzy się tam ciekawy projekt" - powiedział także.

W ocenie Wiśniewskiego PBG ma też szansę pozyskać kontrakty w Katarze, gdzie rozpoczynają się procesy inwestycyjne na obiekty sportowe w związku z mistrzostwami świata w piłce nożnej i piłce ręcznej.

"Nasz udział nie będzie spektakularny, ale przy współpracy z OHL mamy swoją szansę. Już rozpoczyna się tam aktywność różnych wykonawców. W tym roku nic się nie wydarzy, ale przyszły może być dla nas owocny" - powiedział.

PBG planuje wspólnie z OHL dokonać akwizycji niedużej spółki na rynku Ameryki Południowej.

d1ntcg6

"Jednym z punktów współpracy jest ścieżka przejęcia spółki, na której będziemy budować wartość przez implementowanie know-how PBG i OHL. Chcemy kupić spółkę małą, z którą możemy wspólnie rosnąć na rynku Ameryki Południowej" - powiedział Wiśniewski.

Wyjaśnił, że wynika to z faktu, iż na tamtych rynkach są klienci, którzy wymagają spełnienia pewnych specyficznych warunków od kontrahentów, aby mogli oni świadczyć im usługi.(PAP)

gsu/ osz/

d1ntcg6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ntcg6