Trwa ładowanie...

PGNiG. Jerzy Kwieciński zdecydowanym faworytem w konkursie o fotel prezesa

Z doniesień medialnych wynika, że do spółki PGNiG (Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo) wpłynęło kilkadziesiąt zgłoszeń dot. kandydowania na fotel prezesa. Do walki m.in. z obecnym szefem spółki Piotrem Woźniakiem staje również wielozadaniowy minister rządu Mateusza Morawieckiego Jerzy Kwieciński.

PGNiG. Jerzy Kwieciński zdecydowanym faworytem w konkursie o fotel prezesaŹródło: WP.PL
d3m0vt8
d3m0vt8

PGNiG. Jerzy Kwieciński zdecydowanym faworytem w konkursie o fotel prezesa

Termin składania aplikacji w konkursie upłynął w piątek. Nieoficjalnie mówi się, że zmiany w PGNiG wynikają z konfliktu nadal obecnego prezesa Woźniaka z władzami Prawa i Sprawiedliwości. Tym samym dodaje to dodatkowego kolorytu do kandydatury Jerzego Kwiecińskiego, wielozadaniowego ministra z obozu PiS (pełnił funkcje Ministra Finansów oraz szefa resortu Inwestycji i Rozwoju).

Oglądaj: Wystartowała nowa strona internetowa PGNiG Superligi

W kuluarach panuje jednak powszechna opinia, że konkurs, w którym udział weźmie również były prezes Lotosu Marcin Jastrzębski, zakończy się niewątpliwym zwycięstwem Kwiecińskiego.

Już teraz mówi się o losach jego kadencji w PGNiG, która upłynąć ma pod znakiem rozszerzającego się sporu gazowego z Rosjanami.

d3m0vt8

PGNiG. Przedłużająca się procedura nasila spekulacje

Przypomnijmy, że wybór nowych władz PGNiG przedłuża się o kolejne tygodnie. Pierwsze postępowanie, ogłoszone 14 listopada, zakończyło się bez rozstrzygnięcia. Jak informowała wówczas Rada Nadzorcza koncernu gazowego, uchwała o zakończeniu bez rozstrzygnięcia postępowania, została podjęta na podstawie przepisów statutu spółki.

Sam brak rozstrzygnięta konkursu w PGNiG w znacznym stopniu nasilił spekulacje na temat tego, kto może zostać szefem tej największej w branży spółki Skarbu Państwa.

d3m0vt8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m0vt8