Trwa ładowanie...
d4e3kv6
mon

Pierścionek zaręczynowy, spinki, pistolet. MON ma zwrócić zarekwirowane przedmioty lub oddać pieniądze

Sprawa dotyczy prywatnej własności zarekwirowanej przez służby przy okazji wejścia Antoniego Macierewicza, Bartłomieja Misiewicza i byłego szefa SKW Piotra Bączka w asyście żandarmerii do siedziby Centrum Kontrwywiadu NATO w 2016 roku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kłopotliwa sytuacja Ministerstwa Obrony Narodowej. Będzie płacić za decyzję Antoniego Macierewicza, poprzedniego ministra
Kłopotliwa sytuacja Ministerstwa Obrony Narodowej. Będzie płacić za decyzję Antoniego Macierewicza, poprzedniego ministra (PAP)
d4e3kv6

Wśród zarekwirowanych przedmiotów jest m.in. pierścionek zaręczynowy mjr. Magdy E., byłej oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego, skonfliktowanej z Piotrem Bączkiem. Za czasów jego rządów w SKW, kobieta została zdegradowana. Później wygrała sprawę przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym, który uznał działania Bączka za bezprawne. O sprawie pisze dziennik Fakt.

Była oficer domaga się zwrotu pierścionka, obrączki i komputera, które zostały zarekwirowane z pokojów w CEK NATO i do tej pory nie oddane właścicielce. - Domagamy się zwrotu tych rzeczy lub wypłaty w gotówce ich wartości - mówi Fakt24 mec. Antoni Kania-Sieniawski, obrońca gen. Piotra Pytla, mjr Magdy E. i płk. Krzysztofa Duszy, których rzeczy zabrano z CEK.

Sprawa zarekwirowanych przedmiotów toczy się od roku. Część z nich wróciła do właścicieli, ale nie wszystkie. Do tej pory, odszkodowanie udało się wywalczyć jedynie gen. Piotrowi Pytlowi, byłemu szefowi SKW.

d4e3kv6

Za zarekwirowany, po czym zagubiony czytnik e-booków, MON wypłacił generałowi 400 złotych. Nie znalazły się też prywatne rzeczy płk Krzysztofa Duszy. W tym: złote spinki, okulary, pistolet, klucze, i pamiątkowa odznaka, którą otrzymał od rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

- Jej los powinien znać wiceminister obrony Bartosz Kownacki, który tuż po najeździe na CEK prezentował ją publicznie jako jeden z rzekomych dowodów na nielegalną współpracę SKW z FSB za rządów PO - pisała Gazeta Wyborcza po tym, jak mjr. Magda E. wytoczyła ministerstwu proces o zwrot zarekwirowanej własności.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4e3kv6

Podziel się opinią

Share

d4e3kv6

d4e3kv6