Trwa ładowanie...

Pierwszaki będą się uczyć programowania w szkołach podstawowych

Rada ds. Informatyzacji Edukacji przy MEN opracowała nową podstawę programową, w myśl której już pierwszaki zdobędą umiejętność programowania i nauczą się sterowania robotami, zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Pierwszaki będą się uczyć programowania w szkołach podstawowychŹródło: WP.PL, fot: (pixabay.com/CC)
d1xekza

Rada ds. Informatyzacji Edukacji przy Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowała nową podstawę programową, w myśl której już pierwszaki zdobędą umiejętność programowania i nauczą się sterowania robotami, zapowiada "Gazeta Wyborcza".

Reforma ma objąć także przedszkolaki. Autorzy chcą, by używały ,,elektronicznych urządzeń cyfrowych do porozumiewania się z bliskimi i rówieśnikami oraz do zabawy".

Już w I klasie podstawówki rozpocznie się tzw. wizualne programowanie prostych historyjek, a proste algorytmy uczniowie będą poznawać od IV klasy w górę. Gimnazjaliści sami zaprojektują programy i strony internetowe.

d1xekza

Pieniądze na sprzęt daje UE. Rozdzielać je będą samorządy. Największy problem to brak przeszkolonych i zmotywowanych nauczycieli.

Skalę problemu obrazuje fakt, że lista profesji, które wymagają programowania, wciąż się wydłuża. Na dziesięć najbardziej potrzebnych zawodów w 2013 r. nie mogły się bez niego obejść aż cztery. Według Komisji Europejskiej liczba wakatów w branży IT osiągnie w tym roku aż 900 tys.

d1xekza
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xekza