Trwa ładowanie...

Pierwszy polski market ekologiczny otwarty w Warszawie. Tylko dla bogaczy?

To dobra wiadomość dla miłośników ekologicznej żywności. Ale raczej tych z grubszym portfelem. W Warszawie, na parterze wieżowca Q22 otwarto pierwszy market ekologiczny. Kolejny powstanie w Konstancinie.

Pierwszy polski market ekologiczny otwarty w Warszawie. Tylko dla bogaczy?Źródło: Shutterstock.com
d24ny1d
d24ny1d

Organic Farma Zdrowia uruchomiła w Warszawie pierwszy w Polsce market ekologiczny o powierzchni ok. 500 m kw. Prezes Sławomir Chłoń poinformował, że spółka zamierza otwierać kolejne tego typu sklepy w innych miastach.

Jak wygląda rynek produktów ekologicznych w Polsce?

Pierwszy powstał w skupisku biurowców w stolicy, kolejny ma być otwarty w ekskluzywnym Konstancinie. Wygląda więc na to, że nie będą to markety, w których królują niskie ceny.

Przykładowo margaryna kokosowa to wydatek rzędu 16 zł, sok z cytryny (250 ml) - 5,50 zł. Za 150 g ekologicznego sera gouda zapłacimy 14,90. Zdrowe batoniki kosztują ponad 5 zł.

d24ny1d

- Uruchomienie pierwszego marketu ekologicznego tej skali i jakości to przełom dla naszego rynku ekologicznego. Polacy domagają się coraz szerszej certyfikowanej ekologicznej oferty produktowej, tak jak mieszkańcy Włoch czy Niemiec. Widzą pozytywny wpływ takiej żywności na funkcjonowanie człowieka i środowiska naturalnego. Będziemy więc otwierać kolejne duże markety w kolejnych miastach, następny już pod koniec lata 2018 roku, w Konstancinie - powiedział Sławomir Chłoń.

Market sieci Organic Farma Zdrowia działa w al. Jana Pawła II, na parterze wieżowca Q22. Oferuje kilka tysięcy ekologicznych produktów od ponad stu polskich producentów i od europejskich producentów znanych w branży ekologicznej marek.

Organic Farma Zdrowia to sieć samoobsługowych delikatesów z produktami ekologicznymi i tradycyjnymi. Sieć składa się z 39 delikatesów stacjonarnych i sklepu on-line. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2008 r.

d24ny1d
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d24ny1d