Trwa ładowanie...

PIT 2021. Ostatni moment! Ryczałtowcy rozliczają się tylko do 1 marca

Ostateczny termin złożenia deklaracji PIT-28 mija 1 marca. Do tej daty należy również wpłacić fiskusowi należną daninę. Jeśli rozliczamy się przez Internet, przed zaakceptowaniem e-deklaracji warto jest sprawdzić zeznanie przygotowane przez KAS. Warto też zachować dowód przesłania deklaracji do urzędu.
Share
PIT 2021. Ostatni moment! Ryczałtowcy rozliczają się tylko do 1 marca
Źródło: PAP, Fot: DAREK DELMANOWICZ
dt85hjr

Deklarację PIT-28 składają osoby, które wybrały rozliczenie podatkowe w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych m.in. z działalności gospodarczej, umów najmu, dzierżawy lub rolniczego handlu detalicznego.

Mają one obowiązek rozliczyć się z uzyskiwanych dochodów do końca lutego. Jeżeli jednak ostatni dzień lutego przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień roboczy, stąd też wydłużenie terminu do poniedziałku 1 marca 2021 r.

Składając tę deklarację można skorzystać z ulg i odliczeń oraz przekazać 1 proc. podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego. Do określonych ulg przypisane są odpowiednie załączniki.

dt85hjr

ZUS z większą kontrolą? Projekt zyskał miano "Konfident+"

Ministerstwo Finansów przypomina, że do określonych ulg przypisane są odpowiednie załączniki.

Podatek należy odprowadzić najpóźniej do 1 marca 2021 r. Jeśli mamy nadpłatę – zostanie ona nam zwrócona w zależności od tego, jaką formę rozliczenia wybraliśmy. Jeśli wybraliśmy e-deklarację, pieniądze wpłyną do 45 dni od dnia jej złożenia.

dt85hjr

W przypadku tradycyjnego, papierowego rozliczenia będzie to do trzech miesięcy.

Dla rodzin z Kartą Dużej Rodziny Ministerstwo Finansów wprowadziło termin preferencyjny – zwrot następuje do 30 dni od złożenia deklaracji.

Wybierając rozliczenie poprzez Twój e-PIT ważne jest, aby zweryfikować prawidłowość wpłaconego ryczałtu oraz dane wprowadzone do deklaracji przez KAS.

Rozliczając się w ostatnim momencie warto też zachować dowód wysłania, czyli w przypadku e-deklaracji będzie to Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dt85hjr

Podziel się opinią

Share
dt85hjr
dt85hjr