Trwa ładowanie...

Piwo Guinness obchodzi dzień Św. Patryka

Siedemnastego marca na całym świecie obchodzony jest dzień Św. Patryka. Toasty w pubch, także w Polsce, wznoszone będą piwem Guinness.

Share
Piwo Guinness obchodzi dzień Św. Patryka
Źródło: WP.PL
d1mfxrw

W ten dzień króluje symbol koniczyny, nosi się zielone ubrania, a w miastach odbywają się zielone parady. Wszyscy fani Irlandii tłumnie stawiają się w pubach, żeby wznieść toast np. irlandzkim piwem Guinness.

W tym roku w Dublinie świętowanie uatrakcyjnią koncerty zespołów folklorystycznych, Sikhów i występy zespołów z czarnego lądu. Odbędą się również huczne parady.
Piwo Guinness, obok trójlistnej zielonej koniczyny, jest nieformalnym symbolem Irlandii i światowym ambasadorem tego kraju. Marka Guinness angażuje się również w organizację obchodów dnia Św. Patryka w Irlandii i na całym świecie. Od kilku lat, jedną z ważniejszych atrakcji uświetniających obchody patrona Irlandii w Dublinie jest, odbywający się w browarze Guinness, kilkudniowy festiwal muzyki, sztuki i tańca.

Szacuje się, że w samej Europie miłośnicy Irlandii spotkają się w ponad 6000 irlandzkich pubach, by około 13 mln razy wznieść piwem Guinness toast.
W Polsce z okazji dnia Św. Patryka piwo Guinness zaprasza do ponad 60 pubów w 24 miastach. Organizatorzy obiecują uczestnikom imprez liczne atrakcje, konkursy, koncerty muzyki irlandzkiej oraz pokazy tańca. W tym czasie w sieciach handlu nowoczesnego oraz w kanale tradycyjnym odbędzie się akcja promocyjna piwa Guinness, obejmująca materiały POS i promocje konsumenckie. Kreację materiałów POS przygotowała agencja Hossa.

d1mfxrw

Podziel się opinią

Share
d1mfxrw
d1mfxrw