Trwa ładowanie...
duq0mg5

PKW Afganistan ws. obchodów Święta Niepodległości (komunikat)

...

duq0mg5
duq0mg5

11.11. Warszawa - Sekcja Informacyjno-Prasowa PKW Afganistan informuje:

11 listopada, w obecności przedstawicieli władz cywilnych, służb bezpieczeństwa i wojskowych Prowincji Ghazni, żołnierzy i pracowników Polskich Sił Zadaniowych (PSZ) oraz żołnierzy amerykańskich, w polskiej bazie w Ghazni odbyły się obchody Święta Niepodległości. Mimo iż dzień ten był normalnym dniem pracy, od rana w powietrzu unosił się świąteczny duch. Nastroje były podniosłe i pełne wyczekiwania.

"Kiedy pierwsza wojna światowa ponownie wywołała sprawę polską, w Polaków wstąpił nowy duch. Po latach zapomnienia i beznadziei wiara ożyła w ich sercach i umysłach. I co najważniejsze - przerodziła się w czyn. Determinacja i wola zwycięstwa przerodziły się w sukces" powiedział podczas uroczystości dowódca PSZ w Afganistanie generał brygady Piotr Błazeusz. "Ale ten niebywały entuzjazm naszych przodków powinien udzielić się również i nam, inspirując do działania oraz budząc dumę z tego, że jesteśmy Polakami, że mamy tak bogate dziedzictwo narodowe i że kontynuujemy dzieło wielkich rodaków" zaznaczył po chwili. Później były medale i gratulacje.

Program obchodów przewidywał nie tylko uroczystą zbiórkę. Już o 8 rano chętni mieli okazję zmierzyć się ze sobą w Biegu Niepodległości rozegranym na dystansie 2600 metrów. Krótki dystans zmuszał do zwiększonego wysiłku, a wyniki godne były pozazdroszczenia. Podczas biegu zawodnicy wykazali się dużą determinacją i wolą walki o miano tego najlepszego. Tuż po zakończeniu zawodów dowódca PSZ wręczył puchary i wyróżnienia biegaczom, którzy stanęli na podium. Wszyscy zawodnicy otrzymali również pamiątkowe dyplomy.

duq0mg5

W ramach obchodów odbyła się również Msza Święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez ks. ppłk. Jerzego Niedzielskiego w Kaplicy pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Niezwykle miłym akcentem był poczęstunek przygotowany według polskich przepisów i z przywiezionych z kraju produktów. Mimo dobrego jedzenia serwowanego w polskich bazach na terenie prowincji, zawsze żołnierzom śni się schabowy z ziemniakami i surówką. Tym razem w ustach rozpływały się bigos, śledzie i polska kiełbasa.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ wni/

duq0mg5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duq0mg5