Trwa ładowanie...
d43are0

Płaca minimalna w górę. Problem dla pobierających alimenty

Ratunkiem dla dzieci alimenciarzy często bywa fundusz alimentacyjny. Obowiązuje w nim jednak kryterium dochodowe. Przez podniesienie płacy minimalnej i utrzymanie kryterium, część osób może z programu wypaść.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aby skorzystać z funduszu alimentacyjnego dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym nie może przekraczać 800 zł.
Aby skorzystać z funduszu alimentacyjnego dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym nie może przekraczać 800 zł. (Fotolia, Fot: © whitelook - Fotolia.com)
d43are0

Programy społeczne i polityka prorodzinna to "oczko w głowie" polityków partii rządzącej. Jak zauważa "Super Express", w 2020 r. na te cele Polska wyda aż 4 proc. PKB. Dziennik sugeruje jednak, że o jednej grupie rząd zapomniał - o dzieciach alimenciarzy.

Gdy rodzic należnych alimentów nie płaci, ratunkiem jest fundusz alimentacyjny. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest jednak spełnienie kryterium dochodowego. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym nie może przekraczać 800 zł.

d43are0

Tymczasem pensja minimalna w 2020 r. ma wynosić 2,6 tys. zł brutto, czyli blisko 1900 zł na rękę. Przy matce samotnie wychowującej samotnie jedno dziecko wychodzi ok. 950 zł na osobę.

Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

Niestety, w planach polityków nie ma podniesienia kryterium dochodowego, a to może pozbawić część dzieci należnych im pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d43are0

Podziel się opinią

Share
d43are0
d43are0