ycipk-2j69aa

Płaca minimalna w górę. Problem dla pobierających alimenty

Ratunkiem dla dzieci alimenciarzy często bywa fundusz alimentacyjny. Obowiązuje w nim jednak kryterium dochodowe. Przez podniesienie płacy minimalnej i utrzymanie kryterium, część osób może z programu wypaść.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aby skorzystać z funduszu alimentacyjnego dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym nie może przekraczać 800 zł.
Aby skorzystać z funduszu alimentacyjnego dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym nie może przekraczać 800 zł. (Fotolia, Fot: © whitelook - Fotolia.com)
ycipk-2j69aa

Programy społeczne i polityka prorodzinna to "oczko w głowie" polityków partii rządzącej. Jak zauważa "Super Express", w 2020 r. na te cele Polska wyda aż 4 proc. PKB. Dziennik sugeruje jednak, że o jednej grupie rząd zapomniał - o dzieciach alimenciarzy.

Gdy rodzic należnych alimentów nie płaci, ratunkiem jest fundusz alimentacyjny. Warunkiem otrzymania pieniędzy jest jednak spełnienie kryterium dochodowego. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym nie może przekraczać 800 zł.

ycipk-2j69aa

Tymczasem pensja minimalna w 2020 r. ma wynosić 2,6 tys. zł brutto, czyli blisko 1900 zł na rękę. Przy matce samotnie wychowującej samotnie jedno dziecko wychodzi ok. 950 zł na osobę.

Obejrzyj: Przyszłość polskiego rynku lotniczego

ycipk-2j69aa

Niestety, w planach polityków nie ma podniesienia kryterium dochodowego, a to może pozbawić część dzieci należnych im pieniędzy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2j69aa

ycipk-2j69aa
ycipk-2j69aa