Trwa ładowanie...

Początek przesłuchań kandydatów na prezesa NFZ

Komisja w ministerstwie zdrowia rozpocznie w czwartek przesłuchania
kandydatów na prezesa Narodowego Fundusz Zdrowia

Początek przesłuchań kandydatów na prezesa NFZŹródło: PAP
d4k9phy
d4k9phy

Komisja w ministerstwie zdrowia rozpocznie w czwartek przesłuchania kandydatów na prezesa Narodowego Fundusz Zdrowia - poinformował w środę szef resortu Bartosz Arłukowicz. Podkreślił, że MZ chce sprawnie przeprowadzić wszystkie procedury związane z konkursem.

Swoje kandydatury na stanowisko prezesa NFZ zgłosiło 15 osób. MZ nie ujawnia ich nazwisk.

Jak zapisano w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, prezesa NFZ powołuje premier, spośród osób wyłonionych w drodze otwartego i konkurencyjnego naboru, na wniosek ministra zdrowia, po zasięgnięciu opinii Rady NFZ.

Informacja o naborze na stanowisko prezesa NFZ ogłaszana jest przez umieszczenie ogłoszenia w miejscu powszechnie dostępnym w siedzibie funduszu oraz w Biuletynie Informacji Publicznej NFZ i Biuletynie Informacji Publicznej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

d4k9phy

Nabór na stanowisko prezesa NFZ przeprowadza zespół, powołany przez ministra zdrowia, liczący co najmniej trzy osoby. Oceniane jest doświadczenie zawodowe kandydata, wiedza niezbędna do wykonywania zadań oraz kompetencje kierownicze. Zespół wyłania nie więcej niż trzech kandydatów, których przedstawia ministrowi zdrowia, a on zgłasza swoją propozycję premierowi.

Stanowisko prezesa NFZ może zajmować osoba z wykształceniem wyższym magisterskim lub równorzędnym w zakresie prawa, ekonomii, medycyny, organizacji ochrony zdrowia lub zarządzania; jest obywatelem polskim; korzysta z pełni praw publicznych; nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; posiada kompetencje kierownicze; posiada co najmniej sześcioletni staż pracy, w tym co najmniej trzyletni staż pracy na stanowisku kierowniczym; posiada wiedzę z zakresu spraw należących do właściwości Funduszu.

Premier Donald Tusk na początku czerwca odwołał Jacka Paszkiewicza ze stanowiska prezesa NFZ. Wnioskował o to minister zdrowia. Wniosek pozytywnie zaopiniowało siedmiu członków Rady NFZ; jeden był przeciw. Do czasu powołania nowego prezesa Funduszu jego obowiązki pełni dotychczasowy zastępca Zbigniew Teter.

[

]( http://praca.wp.pl/zarobki.html )

d4k9phy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4k9phy