Trwa ładowanie...

Poczta Polska stawia na e-handel. Przesyłkę odbierzesz również w kiosku Ruchu

Od listopada w Poczcie Polskiej pojawi się nowa usługa. Kupujący w internecie będą mogli odbierać paczki w kioskach i salonikach RUCH. W sumie Poczta będzie oferować możliwość odbioru przesyłki w blisko 7 tys. miejsc. Z tego 1,7 tys. placówek to właśnie kioski Ruch.

Share
Poczta Polska stawia na e-handel. Przesyłkę odbierzesz również w kiosku Ruchu
Fot: Poczta Polska
d4fnxwx

Od listopada na Poczcie Polskiej pojawi się nowa usługa. Kupujący w internecie będą mogli odbierać paczki w kioskach i salonikach RUCH. W sumie Poczta będzie oferować możliwość odbioru przesyłki w blisko 7 tys. miejsc. Z tego 1,7 tys. placówek to właśnie punkty RUCH.

O umowie pomiędzy Pocztą Polską a siecią RUCH, narodowy operator poinformował w czwartek. To kolejna - po Orlenie - taka współpraca.

d4fnxwx

Paczki w kioskach i salonikach będą czekały na odbiór do 7 dni - 95 proc. punktów jest czynne w sobotę, co piąty również w niedzielę. Jak zapewnia Poczta Polska, kupujący o czekającej przesyłce dowiedzą się z wiadomości SMS.

Poczta chwali się, że "80 proc. przesyłek dociera do punktów odbioru następnego dnia roboczego po chwili nadania, zaś maksymalny czas oczekiwania na przesyłkę to dwa dni robocze".

Warto podkreślić, że każda przesyłka (odbierana w punkcie) jest ubezpieczona do 1000 zł. Zniknęły również sytuacje, gdy klient sklepu internetowego nie miał pojęcia, co dzieje się z jego zakupami po wysyłce. W tej chwili Poczta kilkukrotnie informuje o losach przesyłki - w momencie nadania przez sklep internetowy, dotarcia przesyłki do punktu oraz ponownie po 3 dniach od dotarcia przesyłki do punktu, jeżeli nie została do tego czasu odebrana.

- Klienci chcą mieć jak najwięcej dogodnych dla siebie miejsc do odbioru zakupów. Dlatego naszym głównym celem jest zapewnienie jeszcze większej liczby punktów odbioru przesyłek. Systematycznie poszerzamy naszą sieć o punkty partnerów biznesowych. Chcemy już w 2017 roku mieć 10 tys. takich punktów - tłumaczy Grzegorz Kurdziel, członek zarządu Poczty Polskiej w komunikacie wysłanym przez pocztowego operatora.

Jak zaznacza Kurdziel - podobne rozwiązania stosują również inni światowi operatorzy. I stąd Poczta po Orlenie zdecydowała się na współpracę z Ruchem.

d4fnxwx

Podziel się opinią

Share
d4fnxwx
d4fnxwx