Poczta Polska wznawia przesyłki z pszczołami. Będą zmiany
Poczta Polska wznawia możliwość wysyłania przesyłek z pszczołami w poniedziałek od godz. 14:00. Operator zadeklarował, że paczki zostaną specjalnie oznakowane, aby szybciej trafiły do odbiorców.
Poczta Polska wstrzymała przyjmowanie przesyłek z pszczołami z powodu wysokich temperatur.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Polak sprzedaje roboty warte miliony. Utrze nosa gigantowi? Cezary Kozanecki w Biznes Klasie
"Z uwagi na fakt, że w nadchodzących tygodniach przypada kluczowy moment sezonu pszczelarskiego, kiedy klienci oczekują szybkiego, sprawnego oraz bezpiecznego transportu owadów, usługa zostanie wznowiona" - czytamy w komunikacie operatora.
Z oświadczenia wynika, że przesyłki z pszczołami będą ponownie przyjmowane w placówkach Poczty Polskiej w poniedziałek 27 maja 2024 r. od godz. 14:00.
Specjalne oznaczenia na przesyłkach z pszczołami
Operator zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby paczki dotarły do odbiorców szybciej. Przesyłki z pszczołami mają być specjalnie oznaczane, dzięki czemu zostaną priorytetowe dostarczone pod wskazany adres.
"Przed nowym sezonem pszczelarskim, w porozumieniu z pszczelarzami, Poczta Polska przygotuje nową odsłonę usługi wraz ze specjalnymi, dedykowanymi transportowi owadów opakowaniami" - podkreśla Poczta Polska.
Przepisy pocztowe dotyczące transportu zwierząt są dość precyzyjne - do obrotu dopuszczono, poza pszczołami, jedynie ptaki domowe i ozdobne. Jednak nadawca musi oznaczyć paczkę nalepką lub wyraźnym napisem w kolorze czerwonym "żywe zwierzę" oraz "ostrożnie".
Na przesyłce muszą pojawić się oznaczenia, które wskazują na górę i dół paczki. Poza tym Poczta Polska tłumaczy na swojej stronie internetowej, że opakowanie powinno być trwałe i koniecznie musi zapewniać dostęp do świeżego powietrza.
Pszczelarze ostrzegają przed farbowanym miodem
W związku z sezonem pszczelarskim przedstawiciele tej branży wystosowali apel do klientów. Jak już informowaliśmy w WP, w sprzedaży pojawił się bowiem farbowany miód, więc konsumenci powinni uważne sprawdzać, co i od kogo kupują.
- Miód "stokrotkowy" nie istnieje, a malinowy ma kolor żółtawy, a nie czerwony - wyjaśnił Tadeusz Sabat, prezydent Polskiego Związku Pszczelarskiego.