Trwa ładowanie...

Podgrzewany tytoń zamiast papierosów. Czy to zmniejszy szkodliwość?

Philip Morris jako pierwszy koncern tytoniowy wprowadza na rynek „produkt nowej generacji”. Bez akcyzy.

Podgrzewany tytoń zamiast papierosów. Czy to zmniejszy szkodliwość?Źródło: WP.PL, fot: Nastco/iStockphoto
d3dc9nm
d3dc9nm

Philip Morris jako pierwszy koncern tytoniowy wprowadza na rynek "produkt nowej generacji" i do tego bez akcyzy. To szansa dla palaczy na ograniczenie szkodliwości nałogu?

Produkt, tak jak e-papieros, wytwarza aerozol z nikotyną, ale w odróżnieniu od niego zawiera tytoń. Jak chwali się koncern, to "wyrób tytoniowy nowej generacji" -podaje "Puls Biznesu".

Na polski rynek, w ograniczonym zakresie, Philips Morris wprowadza go pod nazwą IQOS. Urządzenie to będzie można kupić w największych miastach Polski w wybranych punktach sprzedaży oraz niebawem w internecie.

Podgrzewa ono tytoń bez spalania go, wytwarzając aerozol zawierający nikotynę, który ma średnio 90 procent mniej szkodliwych substancji – poza nikotyną – niż dym papierosowy. Tak przynajmniej twierdzi producent - czytamy w gazecie.

d3dc9nm

Dla części koncernów wprowadzenie do sprzedaży tego typu produktów to szansa, aby przetrwać na rynku.

Philip Morris International podaje, że IQOS, zaprojektowany w Szwajcarii, to pierwszy produkt koncernu tytoniowego potencjalnie stanowiący mniej szkodliwą alternatywę dla papierosów, nad którą prace trwają od ponad dekady. Jak na razie wydał na to 3 miliardy dolarów. Do tej pory IQOS największe uznanie zyskał w Japonii, gdzie zdobył 7 procent rynku.

d3dc9nm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dc9nm