Trwa ładowanie...

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - piątek 28 lutego

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - piątek 28.02.2020 - ostrzeżenia IMGW. Na terenie większości kraju występują przymrozki, a gdzieniegdzie opady śniegu.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - piątek 28 lutegoŹródło: Shutterstock.com
d423o52
d423o52

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - piątek 28 lutego

Jak informowało IMGW, w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Gdzieniegdzie opady śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu, w górach do 12 cm śniegu. Na zachodzie i w centrum oraz na wybrzeżu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 1°C na południowym wschodzie do 7°C na zachodzie.

28.02.2020 - Pogoda na dziś - dla biznesu i gospodarki - ostrzeżenia IMGW:

  • Dzisiaj stan alarmowy został przekroczony na 1 stacji wodowskazowej morskiej, w Trzebieży na Zalewie Szczecińskim o 2 cm
  • Stan ostrzegawczy został przekroczony na:
  • 1 stacji w dorzeczu Wisły
  • 2 stacjach w dorzeczu Odry
  • 5 stacjach w dorzeczu rzek Przymorza
  • 6 stacjach morskich

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - piątek 28 lutego

Dzień przymrozkowy wystąpi na terenie większości kraju - podaje portal agrometeo.pl. Dzień przymrozkowy występuje, gdy temperatura minimalna jest niższa od 0°C, a temperatura maksymalna wyższa od 0°C (tmin<0°C i tmax>0°C). Dzień przymrozkowy określany jest na podstawie temperatur mierzonych na wysokości 5cm i/lub na wysokości 2m nad powierzchnią gruntu.

Jednocześnie w kilku punktach wschodnio-południowej Polski wystąpi dzień mroźny - czyli taki, w którym temperatura maksymalna mierzona na wysokości 2m nad powierzchnią gruntu jest niższa lub równa 0°C, a wyższa lub równa -10°C (-10°C≤tmax≤0°C).

Zjawisko, podczas którego na wysokości 5cm nad powierzchnią gruntu występuje przymrozek (tmin<0°C i tmax>0°C), a na wysokości 2m temperatura minimalna jest wyższa od 0°C (tmin>0°C) nazywamy przymrozkiem przygruntowym.

d423o52
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d423o52