Trwa ładowanie...
pogoda
29-02-2020 07:58

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - sobota 29 lutego

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - sobota 29.02.2020 - ostrzeżenia IMGW. Na terenie większości kraju występują opady śniegu. Momentami w wielu rejonach Polski pojawi się również przymrozek.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - sobota 29 lutegoŹródło: Shutterstock.com
d1t27w6
d1t27w6

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - sobota 29 lutego

Jak informowało IMGW, temperatura niemal w dużej części kraju spadnie poniżej 0 stopni, a możliwe są przelotne opady śniegu. Wystąpi także słaby i umiarkowany wiatr. Jednak na południu możemy spodziewać się silniejszych opadów śniegu. IMGW wydało ostrzeżenie 1. stopnia dla województw śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego oraz podkarpackiego. Uważać należy przede wszystkim na silne opady śniegu i oblodzenie na drogach.

W zachodniej Polsce [pogoda (https://pogoda.wp.pl/) przez cały dzień będzie niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Na pozostałym obszarze kraju, na ogół niekorzystne warunki biometeorologiczne, w godzinach wieczornych mogą przejściowo osłabnąć do obojętnych

IMGW wydało również ostrzeżenie o utrzymujących się niekorzystnych warunkach pogodowych przez najbliższe dni. Dzisiaj niebezpiecznie szczególnie na południu kraju.

Pogoda dla biznesu i gospodarki na dziś - sobota 29 lutego

Dzień przymrozkowy wystąpi na terenie większości kraju. Wyjątkiem będzie woj. świętokrzyskie, podkarpackie i lubelskie - podaje portal agrometeo.pl. Dzień przymrozkowy występuje, gdy temperatura minimalna jest niższa od 0°C, a temperatura maksymalna wyższa od 0°C (tmin<0°C i tmax>0°C). Dzień przymrozkowy określany jest na podstawie temperatur mierzonych na wysokości 5cm i/lub na wysokości 2m nad powierzchnią gruntu.

Zjawisko, podczas którego na wysokości 5cm nad powierzchnią gruntu występuje przymrozek (tmin<0°C i tmax>0°C), a na wysokości 2m temperatura minimalna jest wyższa od 0°C (tmin>0°C) nazywamy przymrozkiem przygruntowym.

d1t27w6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1t27w6