Trwa ładowanie...

Pokaźna reprezentacja PiS na imprezie Rydzyka. Zakonnik dostanie od rządu 165 mln zł

Nie słuchajcie innych mediów, bo serca polskiego w nich nie ma, będą wmawiać, że PiS nam daje pieniądze - mówił w niedzielę Tadeusz Rydzyk podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja w Częstochowie. Mimo tych zapewnień, pieniądze od rządu dostaje niemałe.

Share
Pokaźna reprezentacja PiS na imprezie Rydzyka. Zakonnik dostanie od rządu 165 mln zł
Źródło: PAP, Fot: PAP/Waldemar Deska
d20pwjj

165 mln zł zostało przyznane instytucjom związanym z toruńskim zakonnikiem od momentu utworzenia rządu PiS – podaje poniedziałkowy "Super Expres". To kwota, która zasiliła lub zasili konta m.in. Fundacji Lux Veritatis czy Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej.

W przytłaczającej większości pieniądze te pochodzą z dwóch ministerstw. W sumie już 82,5 mln zł dostał ojciec Rydzyk z Ministerstwa Środowiska. M.in. w ramach zadośćuczynienia za cofnięcie dotacji na budowę geotermii w Toruniu i na budowę ciepłowni geotermalnej.

d20pwjj

Z kolei ministerstwo kultury przyznało już nieco ponad 70 mln zł m.in. na utworzenie Muzeum im. Jana Pawła II w Toruniu.
Dużo mniej, bo 2 mln zł, wynosi kwota dotacji z MSZ, m.in. dla Wyższej Szkoły Kultury Medialnej i Społecznej. 703 tys. zł wyniosła z kolei dotacja dla tej samej szkoły z ministerstwa nauki.

Zobacz też: "Tłit". Cimoszewicz oburzony pieniędzmi dla Rydzyka. "Skandal"

Kilka innych ministerstw również przelewało pieniądze na instytucje związane z ojcem Rydzykiem, ale w ramach zapłaty za usługi. Głównie za reklamy w mediach (ministerstwo zdrowia, rodziny, gospodarki morskiej – kwoty od 120 do 282 tys. zł), ale też za szkolenia medialne dla pracowników Ministerstwa Sprawiedliwości (milion złotych).

d20pwjj

Na niedzielnej uroczystości w Częstochowie nie zabrakło gości związanych z PiS: byli ministrowie Antoni Macierewicz i Jan Szyszko, a także obecni: Joachim Brudziński, Zbigniew Ziobro, Andrzej Adamczyk, Witold Bańka, Krzysztof Ardanowski. Był też premier Morawiecki.

Sławomir Neumann z PO mówi w rozmowie z gazetą, że to "skok na kasę" - media Rydzyka wspierały PiS podczas wyborów i teraz czas na spłatę długu. Przedstawiciele PiS do rozmowy z gazetą na ten temat byli zdecydowanie mniej chętni.

d20pwjj

Podziel się opinią

Share
d20pwjj
d20pwjj