Trwa ładowanie...

Pokemon Go padło ofiarą ataków hakerskich

Gracze w Stanach Zjednoczonych i w Europie przez dwa dni nie mogli łapać Pokemonów. Serwery popularnej gry Pokemon Go zostały w weekend zhakowane. Do ataku przyznały się dwie grupy.

Pokemon Go padło ofiarą ataków hakerskichŹródło: Eastnews, fot: Drew Angerer
dr4rwx2
dr4rwx2

*Dwa dni temu do grona oficjalnych graczy w Pokemon Go dołączyli również Polacy. Od soboty skarżą się jednak, że aplikacja nie działa poprawnie z powodu przeciążonych serwerów. Jak się okazuje, mobilna gra cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród samych użytkowników. W weekend zainteresowali się nią także hakerzy. *

Gracze w Stanach Zjednoczonych i Europie w ostatni weekend nie mogli poprawnie uruchomić aplikacji. Na przeszkodzie stało wyskakujące okno do ponownego logowania lub informacja o przeciążonych serwerach. Nie było mowy o łapaniu Pokemonów. Odpowiedzialność za awarię serwerów wzięła na siebie grupa hakerów znana jako PoodleCorp. Swój udział w akcji ogłosiła na Twitterze.

PokemonGo #Offline #PoodleCorp -- PoodleCorp (@PoodleCorp) 16 lipca 2016

dr4rwx2

"Nikt nie zagra w grę, dopóki Pokemon Go nie skontaktuje się z nami, aby dowiedzieć się jak ją chronić" - taki apel wystosowała na swojej stronie internetowej inna grupa hakerska, która również przyznała się do działań obciążających serwery mobilnej gry - podaje techportal.com. Głównym założeniem OurMine jest szerzenie informacji na temat cyberbezpieczeństwa.

Pokemon Go wymaga od graczy informacji o lokalizacji, której podanie jest konieczne, aby w ogóle uruchomić program. Aplikacja wymaga też dostępu do konta Google, które bywa często powiązane z wieloma innymi usługami, a także do prywatnych kontaktów. Zagrożone jest więc nie tylko samo konto w grze, ale także adres poczty mailowej, loginy na portalach społecznościowych, a w najgorszym wypadku również karty płatnicze. Rosnąca liczba użytkowników na całym świecie jest więc niezwykle cennym celem dla hakerów.

Do tej pory w Pokemon Go w można było zagrać nieoficjalnie, rejestrując się na amerykańskich stronach internetowych. Od soboty oficjalna aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play i Apple App Store. Polska została w ten sposób włączona w poczet graczy razem z 26 innymi państwami. Wcześniej mobilną grę można było pobrać w Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Zelandii i Niemczech.

Gra Pokemon Go powstała przy współpracy firmy Niantic i Pokemon Company (jedna trzecia akcji należy do Nintendo)
. Łączy w sobie aplikację mobilną z interaktywną grą terenową. Wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość, nakładając wirtualne grafiki na prawdziwe mapy i obrazy z kamery telefonu. Użytkownicy wyruszają na wirtualny spacer w poszukiwaniu Pokemonów ukrytych w różnych zakątkach miast.

dr4rwx2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dr4rwx2