Trwa ładowanie...
d19m3gt

Polacy chcieliby pracować z Martyną Wojciechowską

W ocenie respondentów Zygmunt Solorz-Żak jest lepszym wzorem biznesmena niż założyciel Facebooka Mark Zuckerberg.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Polacy chcieliby pracować z Martyną Wojciechowską
(ONS.pl)
d19m3gt

"Z którym z przedsiębiorczych celebrytów chciałbyś pracować?" - zapytali Polaków ankieterzy z BBC Knowledge w przeprowadzonym w październiku badaniu postaw wobec przedsiębiorczości.

Martyna górą

Okazało się, że najmilej widzianym współpracownikiem byłaby znana prezenterka telewizyjna, podróżniczka i pisarka Martyna Wojciechowska, która otrzymała 16 proc. głosów. Na drugim miejscu uplasował się kierowca rajdowy Krzysztof Hołowczyc (12 proc.), a na trzecim aktor Marek Kondrat (11 proc.). W badaniu uczestniczyło 800 osób w wieku od 15 do 50 lat.

d19m3gt

Solorz lepszy od Zuckerberga

W ocenie respondentów Zygmunt Solorz-Żak jest lepszym wzorem biznesmena niż założyciel Facebooka Mark Zuckerberg. Najbardziej godnym naśladowania przedsiębiorcą okazał się Bill Gates (25 proc.), a po nim Zygmunt Solorz-Żak (8 proc.) i Mark Zuckerberg (7 proc.).

Polacy są przedsiębiorczy

Jak wynika z badania, przeszło połowa Polaków (61 proc.) myślała o założeniu firmy, a co dziesiąty mieszkaniec Polski prowadzi działalność gospodarczą. Głównymi czynnikami powstrzymującymi respondentów przed rozpoczęciem własnego biznesu jest brak wystarczających środków finansowych (58 proc.) i biurokracja w Polsce (38 proc.).

d19m3gt

Polecamy: Bezrobotni mężczyźni szybciej się starzeją

Badanie pokazało też, że z wiekiem zmienia się postrzeganie najbardziej pożądanych cech przedsiębiorcy, który prowadzi własną firmę: dla respondentów w wieku od 15 do 24 lat są nimi kreatywność i pewność siebie; osoby nieco starsze (35 - 50 lat) wskazywały natomiast na odwagę oraz odporność na stres.

(AS)

Szukasz pracy w Polsce? Przejrzyj najnowsze ogłoszenia i znajdź coś dla siebie!

d19m3gt

Podziel się opinią

Share
d19m3gt
d19m3gt