Trwa ładowanie...
d3mqdtl

Polacy najchętniej wybierają Małopolskę

Małopolska wysunęła się na pozycję turystycznego lidera w całym kraju. W 2013 roku przyjechało tam ponad 7 milionów rodaków - informuje "Dziennik Polski".
Share
Polacy najchętniej wybierają Małopolskę
Źródło: Flicr/Geekbrown
d3mqdtl

To 2 miliony więcej niż w 2012 roku i aż 4,4 mln w porównaniu z danymi sprzed trzech lat - wynika z najnowszego raportu "Uczestnictwo Polaków w wyjazdach turystycznych w 2013 roku", przygotowanego na zlecenie Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Małopolska wyprzedziła województwo pomorskie, które w ubiegłym roku gościło 6 mln rodzimych turystów oraz mazowieckie, które spadło na trzecie miejsce z wynikiem ledwie przekraczającym 4 mln. Według raportu te trzy regiony przyjęły niemal 40 proc. całego krajowego ruchu turystycznego.

Tak dobry wynik Małopolski nie dziwi Pawła Mierniczaka z Małopolskiej Organizacji Turystycznej. - Turystów przyciąga wyjątkowa na skalę Polski oferta, która opiera się na ogromnej różnorodności regionu. Ponadto jest ona kompleksowa i całoroczna - twierdzi Mierniczak.

Najchętniej odwiedzanym miastem w Polsce nadal pozostaje Kraków. Z analiz przeprowadzonych przez Małopolską Organizację Turystyczną wynika, że w 2013 r. miasto odwiedziło 6,7 mln Polaków.

d3mqdtl

Podziel się opinią

Share
d3mqdtl
d3mqdtl