Trwa ładowanie...
di85q4k

Polacy powinni móc co dwa-trzy lata wybierać między ZUS a OFE - Tusk

26.09. Warszawa (PAP) - Polacy powinni co dwa-trzy lata móc wybierać między kierowaniem całości swoich środków do ZUS a odprowadzaniem części składki emerytalnej do OFE - uważa...
Share
di85q4k

26.09. Warszawa (PAP) - Polacy powinni co dwa-trzy lata móc wybierać między kierowaniem całości swoich środków do ZUS a odprowadzaniem części składki emerytalnej do OFE - uważa premier Donald Tusk.

Pytany w czwartek o ocenę propozycji, by wyboru między ZUS a OFE można było dokonywać co pewien czas, premier odpowiedział: "Jeśli chodzi o kwestię możliwości ponownego wyboru, to mi się ten pomysł podoba w tym sensie, że to jest mój pomysł, by dobrowolność była w 100 procentach".

"Gdybyśmy uznali, że ten wybór (między ZUS a OFE - PAP) jest ostateczny, to byłoby zbyt restrykcyjne. (...) Chciałbym, by wolność wyboru nie była limitowana do jednego aktu, tylko aby co jakiś czas - niezbyt rzadko, co dwa, może trzy lata - można było te wybory dokonywać" - powiedział premier.

di85q4k

"System powinien umożliwić dokonywanie wyboru permanentnie" - dodał.

Premier podkreślił, że możliwość wyboru dotyczy tylko tej części składki, która może być kierowana do OFE.

"Nie będzie możliwości, że ja się z ZUS wynoszę do OFE" - powiedział Tusk.

Rząd we wrześniu zaproponował przeniesienie części obligacyjnej OFE do ZUS oraz dobrowolność między częścią akcyjną OFE a ZUS, ze składką 2,92 proc. i domyślnością po stronie ZUS.(PAP)

fdu/ osz/

di85q4k

Podziel się opinią

Share
di85q4k
di85q4k