ycipk-2q4sjd

Polacy znów pobili rekord. I to bez wychodzenia z domu

Ten sposób rozliczania się ze skarbówką z roku na roku jest coraz bardziej popularny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ze skarbówką można było się rozliczyć do 2 maja
Ze skarbówką można było się rozliczyć do 2 maja (East News, Fot: Katarzyna Majak)
ycipk-2q4sjd

Liczba elektronicznych zeznań podatkowych za 2016 r. wyniosła 9,7 mln, czyli przekroczyła 50 procent wszystkich zeznań - podało Ministerstwo Finansów. Polacy pobili tym samym kolejny rekord.

"Tegoroczna edycja akcji informacyjnej Ministerstwa Finansów 'Szybki PIT' rozpoczęła się 2 marca i zakończyła w ostatni dzień składania deklaracji PIT, tj. 2 maja 2017 r. Podobnie jak w ubiegłych latach, objęła swoim zasięgiem całą Polskę. I jak co roku, teraz również padł nowy rekord złożonych elektronicznych deklaracji - 9 670 215, podczas gdy rok wcześniej było to 8 413 649 e-PIT-ów " - czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Finansów wprowadziło szereg ułatwień, np. wydłużone godziny pracy urzędów czy dodatkowe dyżury telefoniczne, a także klika sposobów rozliczenia się online przez podatników.

ycipk-2q4sjd

Po uruchomieniu wstępnie wypełnionego przez urząd skarbowy zeznania podatkowego (PFR) w 2015 r. w tym roku dodano kolejne narzędzia, mające ułatwić podatnikom składanie zeznań przez internet. Chodzi o PIT-WZ, czyli formularz składany przez podatników, którzy chcą, aby to urząd rozliczył za nich roczny PIT, oraz PIT-OP skierowany do emerytów i rencistów, którzy chcą, bez wypełniania całego PIT-u, przekazać 1 proc. swojego podatku dla wybranej organizacji pożytku publicznego. Z PIT-WZ skorzystało blisko 40 tys. podatników, natomiast z PIT-OP - prawie 8 tys..

"Podczas kampanii w salach obsługi podatnika wielu urzędów uruchomiono specjalne stanowiska komputerowe, gdzie składano zeznania drogą elektroniczną przy pomocy usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (PFR), która wraz z broszurami informacyjnymi była dostępna na Portalu Podatkowym. Dodatkowo w ostatnich dniach kwietnia wszystkie urzędy skarbowe pracowały dłużej. W ramach kampanii przygotowano również plakaty i broszury informacyjne. Szybki PIT był też obecny na Facebooku" - podsumowano w materiale.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2q4sjd

ycipk-2q4sjd
ycipk-2q4sjd