Trwa ładowanie...

Polak dostał zakaz lotów Ryanairem. "Był tak pijany, że nic nie rozumiał"

Zakaz lotów liniami Ryanair dostał od przewoźnika 62-letni Czesław F. - podał dziennik "The Times". Wydarzenia z 12 stycznia mogły nie pozostać w jego pamięci, bo był totalnie pijany. Na pokładzie przewrócił się na trzyletnie dziecko.

Share
Polak dostał zakaz lotów Ryanairem. "Był tak pijany, że nic nie rozumiał"Źródło: PAP, fot: Maciej Kulczyński
d4etex3

Polak dostał zakaz lotów liniami Ryanair, po tym, jak w stanie wskazującym na znaczne spożycie, przewrócił się na pokładzie samolotu na trzyletnie dziecko - podaje brytyjski dziennik "The Times". Dziecku na szczęście nic się nie stało.

Inspektor Tom Kennedy, który zeznawał w sądzie rejonowym w irlandzkim Ennis w środę, stwierdził, że Polak zataczał się już po wejściu do samolotu, lecącego do Shannon 12 stycznia. Musiał być już pijany na terenie portu lotniczego w Modlinie, z którego startował. Pił prawdopodobnie właśnie tam.

- Nie powinien być w ogóle wypuszczony z lotniska do samolotu. Był tak odurzony alkoholem, że nie był nawet w stanie zrozumieć problemów, które wywołał - powiedział Kennedy na rozprawie.

d4etex3

*Przez Brexit będą problemy z lotami Ryanair? *

Wracał do Irlandii ze świąt Bożego Narodzenia. Adwokat Polaka, stwierdził, że jego klient "zapijał smutki".

W Irlandii mieszka sam od dziesięciu lat, żeby zarobić na rodzinę w Polsce. Pracuje w kuchni, robiąc obiady dla dzieci w szkole.

Powroty z domu w Polsce do pracy w Irlandii nie bardzo mu się uśmiechają. Adwokat stwierdził, że zakaz lotów liniami Ryanair bardzo utrudni mu kontakt z rodziną w Polsce.

62-latek przeprosił wszystkich pasażerów lotu, a szczególnie małe dziecko, na które się przewrócił. Sąd potraktował Czesława F. dość łagodnie, bo zeznania załogi wskazują, że nie był agresywny. Polak został zwolniony za kaucją 500 funtów płatną do 9 maja. Musi też wpłacić 500 funtów kary na cele społeczne.

d4etex3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4etex3
d4etex3