Trwa ładowanie...

Polak producentem najlepszego piwa we Francji

Polacy znów święcą triumfy w warzeniu piwa. Tym razem nagrodę zdobył pochodzący z Wrocławia informatyk. Polak jest zdobywcą najważniejszego trofeum w konkursie francuskiego ministerstwa rolnictwa.

Polak producentem najlepszego piwa we FrancjiŹródło: Fotolia, fot: fotolia.com
d2k00km
d2k00km

O nagrodę, przyznawaną w 34 kategoriach, ubiegają się producenci żywności, także mocnych alkoholi, win, szampanów oraz piwa. Nagroda roku 2017 dla najlepszego z najlepszych producenta piwa we Francji, przyznana została - decyzją jury- parze informatyków Jackowi Korczakowi i jego francuskiej żonie Anne, z którą wspólnie prowadzą firmę. W niewielkiej miejscowości Mattenheim nieopodal Strasburga, wytwarzają najlepsze we Francji, wielokrotnie nagradzane piwa Matten.

Jacek Korczak powiedział Polskiemu Radiu, że recepta na sukces jest prosta. "Ważenie musi być pasją, poza tym trzeba dużo czytać i rozmawiać z ludźmi. Później wszystko jest już bardzo proste" - mówi Jacek Korczak i wspomina początki założonej przed sześciu laty firmy. Wraz z żoną, znudzeni informatyką postanowili, z domowej tradycji robienia piwa, uczynić profesję.

Obecnie roczna produkcja 700 hektolitrów nie zaspokaja popytu. W konkursie Prix d'Exelance, czyli najlepszy z najlepszych uczestniczą jedynie producenci, którzy w poprzednich latach otrzymali już nagrody za swoje produkty.

d2k00km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k00km