Trwa ładowanie...
d2hit9v

Polenergia nabędzie akcje PEP kupione w wezwaniu, mimo że nie osiągnie progu 80 proc.

27.09. Warszawa (PAP) - Polenergia zdecydowała o nabyciu akcji Polish Energy Partners objętych zapisami w wezwaniu, mimo że nie osiągnęła wskazanego wcześniej progu minimalnej...

Share
d2hit9v

27.09. Warszawa (PAP) - Polenergia zdecydowała o nabyciu akcji Polish Energy Partners objętych zapisami w wezwaniu, mimo że nie osiągnęła wskazanego wcześniej progu minimalnej liczby akcji, czyli 80 proc. - podała spółka w komunikacie.

"Wzywający (...) podjął decyzję o nabyciu akcji spółki objętych zapisami w wezwaniu pomimo nie osiągnięcia w wezwaniu minimalnej liczby akcji spółki objętej zapisami" - podano w raporcie.

Zapisy zakończyły się w środę 26 września.

Wcześniej Polenergia informowała, że warunkiem wezwania jest uzyskanie zapisów na 80 proc. akcji.

d2hit9v

Polenergia otrzymała już zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad PEP.

Po I półroczu 2012 roku PEP miał 88,5 mln zł zysku netto, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej przy przychodach na poziomie 60,5 mln zł.

Polenergia to grupa spółek zintegrowanych pionowo w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł, a także dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ramach grupy działają: Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Elektrownia Północ, Polenergia Dystrybucja, Polenergia Biogaz, Polenergia Kogeneracja, Polenergia Wiatr oraz KI Energy Trading. (PAP)

morb/ jtt/

d2hit9v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hit9v