Trwa ładowanie...
d4jjrje

Polenergia powinna objąć kontrolę nad Polish Energy Partners po wezwaniu

...

Share
d4jjrje

27.09. Warszawa (PAP) - Polenergia powinna objąć kontrolę nad Polish Energy Partners w wyniku kupna akcji spółki w wezwaniu - poinformowała Polenergia w komunikacie.

"Liczba akcji objętych zapisami powinna pozwolić Polenergii na przejęcie kontroli nad PEP, pomimo nieosiągnięcia w wezwaniu progu 80 proc. akcji" - podała spółka.

Zapisy zakończyły się w środę 26 września. Spółka oferowała 33 zł za akcję.

Wcześniej firma poinformowała, że zdecydowała o nabyciu akcji PEP objętych zapisami, mimo że nie osiągnęła wskazanego wcześniej progu minimalnej liczby akcji, czyli 80 proc.

d4jjrje

"Oczekujemy, że akcje objęte zapisami w wezwaniu pozwolą nam na przejęcie kontroli nad PEP, co było naszym celem strategicznym. Umożliwi to integrację spółki z naszą pionowo zintegrowaną grupą energetyczną" - poinformował cytowany w komunikacie Dariusz Mioduski, prezes Polenergii.

Dokładna liczba akcji nabywanych przez Polenergię ma zostać podana "niezwłocznie w terminach przewidzianych prawem".

Transakcja nabycia akcji planowana jest na 1 października 2012 r., a jej rozliczenie na 4 października 2012 r.

Polenergia otrzymała zgodę UOKiK na przejęcie kontroli nad PEP.

d4jjrje

Po I półroczu 2012 roku PEP miał 88,5 mln zł zysku netto, przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej przy przychodach na poziomie 60,5 mln zł.

Polenergia to grupa spółek zintegrowanych pionowo w obszarze wytwarzania energii z konwencjonalnych i odnawialnych źródeł, a także dystrybucji i obrotu energią elektryczną. W ramach grupy działają: Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Elektrownia Północ, Polenergia Dystrybucja, Polenergia Biogaz, Polenergia Kogeneracja, Polenergia Wiatr oraz KI Energy Trading. (PAP)

morb/ jtt/

d4jjrje
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jjrje