Trwa ładowanie...

Policjant skazany za jazdę pod wpływem alkoholu

Sąd rejonowy w Olsztynie skazał policjanta Dawida S. na więzienie w
zawieszeniu i grzywnę za kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Policjant, który pracował w zespole
prasowym komendy wojewódzkiej nie przyznał się do winy; jego adwokat zapowiedział apelację.

Share
Policjant skazany za jazdę pod wpływem alkoholuŹródło: © ivanfff - Fotolia.com
dep7vw5

Sąd rejonowy w Olsztynie skazał policjanta Dawida S. na więzienie w zawieszeniu i grzywnę za kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Policjant, który pracował w zespole prasowym komendy wojewódzkiej nie przyznał się do winy; jego adwokat zapowiedział apelację.

Sąd rejonowy w Olsztynie skazał w piątek Dawida S. na 10 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 4 lata i na 4 lata zakazał policjantowi kierowania wszelkimi pojazdami. Dodatkowo ma on także zapłacić 4 tys. zł grzywny.

Uzasadniając wyrok sędzia Krzysztof Matusiak przyznał, że na winę Dawida S. wskazują jedynie pośrednie dowody, ponieważ nie było bezpośrednich świadków zdarzenia. "Dawid S. jechał autem ze swoim bratem. Obaj byli pod wpływem alkoholu, wjechali do rowu. Żaden nie przyznał się do kierowania autem, a potem obaj solidarnie nie zeznawali" - powiedział sędzia Matusiak i dodał, że pośrednimi dowodami, które wskazują na winę Dawida S. są m.in. opinie biegłych sądowych i zeznania policjantów, którzy byli na miejscu zdarzenia.

Zdaniem biegłych w czasie zdarzenia Dawid S. miał 2,5 promila alkoholu we krwi.

dep7vw5

Z powodu postawy S., który nie składał wyjaśnień i jego brata (pracuje w wojsku) śledztwo trwało blisko dwa lata - auto, którym jechali wjechało do rowu w lutym 2011 roku, a dopiero w maju 2013 roku Dawid S. usłyszał w tej sprawie zarzuty.

Dawid S. nie rozmawiał po wyroku z mediami, jego adwokat zapowiedział złożenie apelacji.

Rzecznik prasowa warmińsko-mazurskiej policji Anna Fic powiedziała PAP, że od czasu przedstawienia zarzutów Dawid S. jest zawieszony w obowiązkach i dostaje połowę pensji. "Tak będzie do czasu prawomocnego wyroku. Gdy Dawid S. zostanie skazany, to konsekwencją będzie zwolnienie go ze służby" - dodała Fic.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
dep7vw5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dep7vw5
dep7vw5