Trwa ładowanie...

Polkomtel na celowniku UOKiK. Za płatne SMS-y

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wszczął postępowanie przeciwko Polkomtelowi w sprawie nieprawidłowości związanych z usługami świadczonymi z wykorzystaniem numerów 7218 i 60228 w ramach "Czatu Towarzyskiego", podał urząd. Klienci skarżą operatora o naliczanie opłat za przychodzące wiadomości SMS.

Polkomtel na celowniku UOKiK. Za płatne SMS-yŹródło: Pixabay.com, fot: public domain
d2sj3id
d2sj3id

"Podstawą do podjęcia działań były skargi od konsumentów, w których informowali o naliczaniu przez operatora opłat za przychodzące wiadomości SMS. Klienci otrzymywali SMS-y z numeru 7218 o przepełnionej skrzynce telefonicznej. Aby ją odblokować, byli namawiani do wysłania płatnego SMS-a na kolejny numer - 60228" - czytamy w komunikacie.

UOKiK zwraca uwagę w całej sprawie również na to, że odpowiedzi udzielane konsumentom na ich reklamacje, mogą utrudniać dochodzenie ich praw, a także to, że Polkomtel może nie kontrolować tego, jak partnerzy realizują wysyłkę SMS-ów premium.
Zobacz także: Zmiany w roamingu:

Postępowanie przeciwko Polkomtelowi może zakończyć się stwierdzeniem stosowania kwestionowanych działań i nałożeniem kary finansowej, maksymalnie do 10% obrotu operatora.

d2sj3id
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sj3id