Trwa ładowanie...

Polski arcybiskup śpi w urzędzie. Służbowe watykańskie mieszkanie oddał uchodźcom

Papieski jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski nocuje w swoim urzędzie, bo służbowe watykańskie mieszkanie oddał rodzinie uchodźców z Syrii. - To nic nadzwyczajnego - powiedział dziennikowi "La Repubblica". Podkreślił, że dzielenie się należy do "DNA Kościoła".

Polski arcybiskup śpi w urzędzie. Służbowe watykańskie mieszkanie oddał uchodźcomŹródło: PAP, fot: Jacek Turczyk
d3p69ur
d3p69ur

Bliski współpracownik papieża Franciszka swoje mieszkanie koło placu Świętego Piotra udostępnił rodzinie, która przybyła do Rzymu mostem humanitarnym, uruchomionym przez Wspólnotę Św. Idziego we współpracy z włoskim rządem. Kilka dni temu w rodzinie tej urodziło się dziecko - podała rzymska gazeta.

Arcybiskup Krajewski przeniósł się do budynku, w którym znajduje się jego urząd. W rozmowie z gazetą podkreślił, że to co zrobił uważa za "coś normalnego".

- Jest wielu kapłanów na świecie, którzy nie od dzisiaj tak postępują - dodał. - Każdego prosi się o coś zgodnie z jego zadaniem. Nie mam rodziny, jestem prostym kapłanem, zaoferowanie mojego mieszkania nic mnie nie kosztuje - stwierdził arcybiskup Krajewski.

d3p69ur

Zobacz także: rzecznik PiS o uchodźcach: bezpieczeństwo Polaków jest dla premier najważniejsze. Chwała jej za to

Na łamach gazety podkreślił, że przez całe lato ubodzy i bezdomni będą mogli skorzystać z usług oferowanych przez Watykan: zakładu fryzjerskiego, pryszniców, pomocy medycznej. Niepełnosprawni zaś jeżdżą na plażę nad morzem, której wynajem i utrzymanie sfinansował papież Franciszek.

d3p69ur
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3p69ur