Trwa ładowanie...

Polskie firmy sprzedawane na pniu

Trzysta firm działających w Polsce sprzedano nowym inwestorom. Wartość tych transakcji to 11 mld euro. Dominowały fuzje i przejęcia o wartości do 10 mln euro.

Polskie firmy sprzedawane na pniuŹródło: East News, fot: East News
d3gat02
d3gat02

- W Polsce będzie rosła liczba transakcji, w których kupującymi są firmy z Chin - mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Krzekotowski, dyrektor Działu Konsultingu w Crowe Horwath.

Fuzje i przejęcia (M&A) nadal są chętnie stosowaną strategią rozwoju firm. W rekordowym 2015 r. globalna wartość transakcji wyniosła 24,28 bln dolarów, co stanowi rekordowy wynik wszechczasów. Czy żegluga po tym oceanie jest bezpieczna i pozwala dopłynąć do docelowego portu? Tak, pod warunkiem, że mamy do dyspozycji sprawny kompas oraz mapę licznych gór lodowych.

Przedstawia ją opublikowany właśnie raport Crowe Horwath, 8. co do wielkości firmy doradczej na świecie, oraz kancelarii prawnej TGC Corporate Lawyers. Raport prezentuje wnioski z badań międzynarodowych przedsiębiorstw zaangażowanych w proces fuzji i przejęć. W ankiecie złożonej z 20 pytań wzięło udział 180 respondentów – członków wyższego kierownictwa odpowiedzialnych za finanse. Ponad dwie trzecie (68 proc.) z nich pochodziła ze spółek prywatnych, pozostali reprezentowali firmy publiczne i organizacje non-profit.

d3gat02
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3gat02