Trwa ładowanie...

Ponad 103,5 mln zł z na walkę z bezrobociem

Na szkolenia, staże oraz prace interwencyjne - na te m.in. formy walki z
bezrobociem będzie przeznaczone na Podkarpaciu ponad 103,5 mln zł z Funduszu Pracy. Pieniądze
otrzymał w bieżącym roku samorząd województwa.

Share
Ponad 103,5 mln zł z na walkę z bezrobociemŹródło: PAP/Marcin Bielecki
d39ww3s

Na szkolenia, staże oraz prace interwencyjne - na te m.in. formy walki z bezrobociem będzie przeznaczone na Podkarpaciu ponad 103,5 mln zł z Funduszu Pracy. Pieniądze otrzymał w bieżącym roku samorząd województwa.

Jak poinformowała PAP we wtorek Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, pieniądze mogą być przeznaczone również na wyposażenie stanowiska pracy oraz dla osób, które zdecydują się na założenie własnej firmy.

d39ww3s

Środki z Funduszu Pracy, jakie otrzymało Podkarpacie, będą rozdysponowane za pośrednictwem powiatowych urzędów pracy w ramach tzw. projektów systemowych.

Zając zaznaczyła, że projekty muszą spełniać określone warunki. "Jeden z nich zakłada, że połowę uczestników stanowić będą osoby bezrobotne do 30 roku życia. Ponadto w projektach muszą wziąć udział również osoby niepełnosprawne oraz powyżej 50. roku życia" - podkreśliła.

Dodała, że innym obligatoryjnym założeniem, jakie muszą spełnić urzędy pracy, jest wskaźnik efektywności zatrudnieniowej.

"Oznacza to, iż efektem realizacji każdego projektu musi być podjęcie zatrudnienia przez określoną liczbę jego uczestników. Wielkość, jaka musi być osiągnięta, uzależniona jest od grupy docelowej. Na przykład dla osób w wieku poniżej 30 lat wynosi on 40 proc." - powiedziała.

Powiatowe urzędy pracy mogą składać wnioski o dofinansowanie projektów do 31 stycznia br.

(AS)

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d39ww3s

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39ww3s
d39ww3s