Trwa ładowanie...

Ponad 200 miejsc w Polsce zmieni nazwę. Teodorów nie będzie już Wielki

Wieś Teodorów Wielki w powiecie radomszczańskim zmieni nazwę na Teodorów Duży. Jeziorki w powiecie brodnickim przyjmą nazwę Jeziórki, a Grądy-Łazy w powiecie pajęczańskim – nazwę Grądy. Zmiany w wykazie urzędowych nazw mają dotyczyć ponad dwustu miejscowości oraz obiektów fizjograficznych.
Share
Zmienią się nazwy jezior, wzgórz, miejscowości. W sumie - 200 miejsc
Zmienią się nazwy jezior, wzgórz, miejscowości. W sumie - 200 miejscŹródło: East News, Fot: Dawid Tatarkiewicz/East News
d3vxjb9

Zmiany przewidziane w projekcie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ustalenia, zmiany i zniesienia urzędowych nazw niektórych miejscowości oraz obiektów fizjograficznych wejdą w życie 1 stycznia 2020 roku.

Czytaj też: Najśmieszniejsze nazwy miejscowości w Polsce

Postulowane korekty dotyczą 219 przypadków, w tym ustalenia nazw czterech miejscowości, zmiany nazw i określeń rodzajów 21 miejscowości oraz 8 obiektów fizjograficznych. Między innymi Wyryki w powiecie włodawskim zmienią nazwę na Wyryki-Kolonia, a Józefka w powiecie radomszczańskim na Dmenin-Józefka. Ponadto zniesione zostaną nazwy trzech miejscowości (Gołaszów w powiecie wołowskim, Łaniewo i Zwierzyniec w powiecie lidzbarskim) oraz 183 obiektów fizjograficznych (m.in. jezior, wzgórz, łąk i nieużytków). Nowe regulacje obejmą teren dwudziestu powiatów znajdujących się w dziesięciu województwach.

d3vxjb9

O modyfikacje wnioskowały, za pośrednictwem wojewodów, rady gmin. Wszystkie zostały poprzedzone konsultacjami społecznymi z mieszkańcami.

Obejrzyj: Warszawa. Burmistrz dzielnicy Włochy Artur W. zatrzymany przez CBA. Stanowcza deklaracja Borysa Budki

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3vxjb9

Podziel się opinią

Share
d3vxjb9
d3vxjb9