Trwa ładowanie...
d3si5qq

Popularny lek na przeziębienie wycofany z obrotu. Producent uspokaja

Z półek wszystkich sklepów, aptek i hurtowni w Polsce zniknie jedna seria Febrisanu - zadecydował Główny Inspektor Farmaceutyczny.
Share
Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.
Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.Źródło: newspix.pl, Fot: PIOTR TWARDYSKO
d3si5qq

Informacje o problemach z lekiem przekazał Głównemu Inspektorowi Farmaceutycznemu producent - Tekamed Pharma. A GIF podjął w środę decyzję - z rygorem natychmiastowej wykonalności - o wycofaniu leku z obrotu na terenie całego kraju.

Tabletki, których nie wolno dzielić na pół

Chodzi o jedną serię proszku musującego Febrisan o numerze 373648 z datą ważności 01.2019 (nr serii można znaleźć na górnej części opakowania).

    gif
Źródło: gif, Fot: gif

To proszek musujący w saszetkach po 5 g (750 mg Paracetamolum + 60 mg Acidum ascorbicum + 10 mg Phenylephrini hydrochloridum). Lek stosuje się w krótkotrwałym leczeniu objawów przeziębienia i grypy, np. gorączki, bólu głowy, bóli mięśniowych, bólu gardła, kataru, dreszczy czy bólu zatok.

- Powodem wycofania z rynku jest niespełnienie wymagań jakościowych wyżej wymienionej serii dotyczących zawartości paracetamolu - poinformowała Takeda Pharma.

Firma zapewnia jednak, że wycofana seria nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pacjentów. - Pacjent może zwrócić lek w trybie reklamacji w aptece na podstawie dowodu zakupu - zapewnia producent.

d3si5qq

Podziel się opinią

Share
d3si5qq
d3si5qq