Trwa ładowanie...
d2mt51f
nieruchomości
27-04-2017 08:59

Portfel zamówień Budimeksu wynosił 9,3 mld zł na koniec marca

Warszawa, 27.04.2017 (ISBnews) - Portfel zamówień Budimeksu wynosił rekordowe 9,3 mld zł na koniec marca br., poinformował prezes Dariusz Blocher. Ponadto spółka oczekuje na podpisanie kontraktów o wartości ok. 1,5 mld zł.

d2mt51f

"Na koniec marca 2017 roku wartość portfela zamówień Grupy Budimex osiągnęła historycznie wysoki poziom 9,3 mld zł i jest wyższa od wartości na koniec roku 2016 o 375 mln zł. Grupa Budimex podpisała w ciągu trzech miesięcy 2017 roku kontrakty o wartości 1,3 mld zł. Wartość podpisanych kontraktów jest niższa o 15% od wartości z analogicznego okresu 2016 roku. Kontrakty oczekujące na podpisanie to aktualnie około 1,5 mld zł, z czego przeszło 50% to projekty kolejowe, gdzie oferty spółek z Grupy zostały już wybrane jako najkorzystniejsze" - napisał Blocher w komentarzu.

Przypomniał, że w pierwszym kwartale 2017 roku Budimex podpisał m.in. kluczowy dla aglomeracji krakowskiej kontrakt na budowę Trasy Łagiewnickiej o wartości 652 mln zł. Kontrakt realizowany jest w systemie 'projektuj i buduj' i jego realizacja nie będzie miała istotnego wpływu na wyniki finansowe roku 2017.

"Od kilku miesięcy obserwujemy ożywienie na rynku przetargów infrastrukturalnych. Skala odbicia jest jednak mniejsza od oczekiwań rynku. Jednocześnie widoczna jest bardzo silna konkurencja i duża presja cenowa - w pierwszym kwartale 2017 roku nie udało nam się wygrać przetargów GDDKiA. Aktualnie przygotowujemy się do składania kolejnych ofert m.in. na budowę odcinków tras S61, S19, S7.
W dalszym ciągu koncentrujemy się również na pozyskiwaniu kolejnych kontraktów kolejowych. Do tej pory udało nam się wygrać kontrakty o wartości 1,1 mld zł" - napisał także prezes.

"W kolejnych kwartałach nasze działania będą skupiały się na budowaniu rentownego portfela zamówień na kolejne lata. Wzmożona konkurencja w ofertowaniu do GDDKiA, duża presja cenowa, jak również długie procedury przetargowe mogą jednak utrudnić osiągnięcie satysfakcjonującego poziomu kontraktacji w roku 2017. W najbliższym czasie będziemy musieli również zmierzyć się z obserwowanym wzrostem cen materiałów i kosztów podwykonawców. Dlatego też bardzo ważna będzie szczególna dbałość o koszty na kontraktach realizowanych oraz odpowiedzialne podejście do kalkulacji nowych ofert" - podsumował Blocher.
Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial. W 2016 r. Budimex miał 5,57 mld zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d2mt51f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mt51f