Trwa ładowanie...
d3scjt9
Amber Gold

Poszkodowani przez Amber Gold nie składają broni

Kancelaria prawna, która w imieniu ok. 900 klientów Amber Gold przygotowała pozew zbiorowy, złożyła zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Gdańsku o odrzuceniu tego pozwu.
Share
Poszkodowani przez Amber Gold nie składają broni
Źródło: newspix.pl
d3scjt9

Kancelaria prawna, która w imieniu ok. 900 klientów Amber Gold przygotowała pozew zbiorowy, złożyła zażalenie na postanowienie Sądu Okręgowego w Gdańsku o odrzuceniu tego pozwu. W pozwie przeciw członkom zarządu Amber Gold pokrzywdzeni domagali się ponad 76 mln zł.

Sąd Okręgowy w Gdańsku 30 września ogłosił, że odrzucił pozew zbiorowy przeciwko członkom zarządu Amber Gold, Marcinowi i Katarzynie P. Sąd uznał, że pozew powinien być skierowany przeciwko spółce Amber Gold, a nie przeciwko członkom zarządu. "Roszczenia wobec Marcina i Katarzyny P. nie mają podstaw w umowach" - argumentowała sędzia Anita Różalska.

Robert Noremberg, menadżer ds. PR Kancelarii Prawnej Chałas i Wspólnicy, która przygotowała pozew zbiorowy, podał, że zażalenie na postanowienie sądu jest środkiem odwoławczym, które będzie rozpoznawał Sąd Apelacyjny.

d3scjt9

Sąd Okręgowy w Gdańsku odrzucenie pozwu uzasadniał m.in. tym, że sprawa nie podlega rozpoznaniu grupowemu, gdyż występujący w pozwie poszkodowani zawierali umowy w różnym terminie, na różne okresy, różne były też kwoty, których się domagają. "Daty zawierania umów są zróżnicowane nie tylko w odniesieniu do poszczególnych podgrup, ale też w odniesieniu do poszczególnych członków dochodzących swoich roszczeń" - tłumaczyła sędzia.

d3scjt9

Podziel się opinią

Share
d3scjt9
d3scjt9