Trwa ładowanie...

Poszkodowani w nawałnicach przez rok mogą nie spłacać kredytów. "Ogrom zniszczeń nie może pozostawić nas obojętnymi"

Poszkodowani przez nawałnice, którzy mają pożyczkę albo kredyt hipoteczny lub gotówkowy w PKO BP, przez 12 miesięcy nie będą musieli go spłacać - zdecydował bank. Wnioski o zawieszenie rat można składać do 28 lutego 2018 roku.

Poszkodowani w nawałnicach przez rok mogą nie spłacać kredytów. "Ogrom zniszczeń nie może pozostawić nas obojętnymi"Źródło: PAP
d2k00km
d2k00km

Nawałnice, które przeszły nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia, pozostawiły trudne do oszacowania straty. Poza ofiarami śmiertelnymi, burze poczyniły spustoszenia majątkowe. Leśnicy szacują swoje straty na około miliard złotych, eneretycy na 150-200 mln zł. A są jeszcze samorządy, kolejarze, drogowcy, itd. Straty ponieśli też zwykli ludzie, którzy w niektórych przypadkach w jedną noc stracili dorobek życia.

- Ogrom zniszczeń, który dotknął mieszkańców wielu regionów Polski, nie może pozostawić nas obojętnymi. Mamy nadzieję, że nasza propozycja, w tym czasowe zawieszenie w spłacie posiadanych kredytów nawet na 12 miesięcy, będzie dla naszych klientów poszkodowanych w nawałnicach dodatkowym wsparciem - mówi Szymon Wałach, dyrektor pionu klienta detalicznego PKO Banku Polskiego.

Zobacz też: Polska po nawałnicach. Poważne podtopienia w wielu miejscach

Żeby uzyskać odroczenie spłaty pożyczki wystarczy wizyta w oddziale. Wtedy będzie można podpisać aneks do umowy. Za podpisanie aneksu nie będzie pobierana opłata. Nie potrzeba też dodatkowych dokumentów, wystarczy wniosek. Możliwość dotyczy województw objętych zniszczeniami: kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, lubuskiego oraz wielkopolskiego.

Ponadto jeśli poszkodowani mają ubezpieczenie nieruchomości do kredytów hipotecznych oraz cesję na rzecz banku, to przy odszkodowaniu do 5 tys. zł ubezpieczyciel przekazuje środki na naprawę szkody bezpośrednio poszkodowanym.

d2k00km
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2k00km