Trwa ładowanie...

Praca w IT. Nie tylko dla cichych i skromnych

Coraz częściej oprócz specjalistycznej wiedzy technicznej, pracownicy IT powinni mieć wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne.

Praca w IT. Nie tylko dla cichych i skromnych
d3pqmf3
d3pqmf3

Do you speak English?

W 70% analizowanych ogłoszeń dobra lub bardzo dobra znajomość języka angielskiego jest warunkiem koniecznym. W 15 % ogłoszeń wymogiem, oprócz biegłej znajomości języka angielskiego, jest biegła znajomość języka polskiego.

Wiedza specjalistyczna podstawą do sukcesu

Poparta doświadczeniem specjalistyczna wiedza techniczna, a szczególnie znajomość specyficznych systemów operacyjnych, programów czy języków programowania (np. Spring, Tomcat, Linux, Java, C++, C#) jest wymogiem najczęściej stawianym przed kandydatami - pojawia się w 85% ogłoszeń. Dla pracodawców równie ważne jest doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku. Jest ono wymagane w 65% przypadków. Najchętniej poszukiwani są kandydaci, którzy przepracowali już od 3 do 5 lat (40% ogłoszeń) lub powyżej 5 lat (25%). Jedynie w 10% przypadków oczekiwane było staż zawodowy krótszy niż trzy lata.

Kompetencje miękkie w cenie

Już w 35 % ofert pracy otwartość, łatwość nawiązywania kontaktów i wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne są wymieniane wśród niezbędnych wymogów dla kandydatów do pracy w sektorze informatycznym.

Pozostałe kryteria stawiane przed kandydatami to np. samodzielność oraz zdolność analitycznego myślenia (pojawiają się w 40% ogłoszeń). Pożądana jest również umiejętność pracy z zespole (20%), zorientowanie na rozwój i osiąganie celów (30%) czy tez gotowość do podróży służbowych (wymagana w 10% przypadków).

  • Wyniki badań pochodzą z analizy 150 ogłoszeń o pracę umieszczonych na portalu Monsterpolska.pl (Monster Worldwide Polska Sp. z o.o.) - to część największego na świecie serwisu kariery monster.com.
d3pqmf3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pqmf3