Trwa ładowanie...

Pracodawcy chcą zmian w formule Komisji Trójstronnej

Pracodawcy chcą zmian w formule Komisji Trójstronnej i proponują wyjście z impasu. Po paraliżu prac komisji i wyjściu z niej strony związkowej pracodawcy proponują, aby zmienić nieco zasady jej funkcjonowania

Pracodawcy chcą zmian w formule Komisji TrójstronnejŹródło: PAP/ Stanisław Rozpędzik
d4d6bdx
d4d6bdx

Prezydent Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan Henryka Bochniarz mówi, że kompromisowym wyjściem mogło by być wprowadzenie rotacyjnego przewodnictwa. - Jeden rok pracodawcy, jeden rok rząd, jeden rok związkowcy. Myślę, że jest pewien zestaw rozwiązań, które mogłyby komisję ożywić tylko trzeba mieć wolę, żeby tak się stało - mówi prezydent Lewiatana.

Zdaniem Henryki Bochniarz rotacyjne przewodnictwo pozwoliło by stronie związkowej się wykazać. - Jeżeli byłoby tak, że przedstawiciel związków zawodowych kierowałby całą Komisją Trójstronną, miałby wpływ na to jaka byłaby jej agenda, o czym byśmy rozmawiali i zobaczyłby jak to jest skomplikowany proces, to może łatwiej byłoby znaleźć potem wspólne rozwiązanie - mówi szefowa Lewiatana.

Związki zawodowe zerwały obrady Komisji Trójstronnej pod koniec czerwca. Domagają się ustąpienia z funkcji przewodniczącego Komisji ministra pracy Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz jego dymisji z funkcji ministra. Chcą także m.in. wycofania się rządu ze zmian w kodeksie pracy, które zakładają uelastycznienie czasu pracy.

d4d6bdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d6bdx

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj