Trwa ładowanie...

Prawo budowlane ulega zmianom. Od września wchodzą nowe przepisy

Już 19 września wchodzi w życie nowelizacja prawa budowlanego, na której podstawie będzie można rozpocząć inwestycję bez zgłaszania jej i posiadania pozwolenia. Nowe przepisy odnoszą się m.in. niezbędnych w gospodarstwie rolnym.

Prawo budowlane ulega zmianom. Od września wchodzą nowe przepisy
d3ngyzl
d3ngyzl

Prawo budowlane ulega zmianom. Od września wchodzą nowe przepisy

Budowa bez pozwolenia jeszcze nigdy nie była prostsza. Wchodząca od 19 września w życie regulacja zawiera szeroką listę obiektów, które postawimy bez wcześniejszej zgody. Oprócz altan, wiat czy oranżerii mowa również o wszelkich budynkach niezbędne do prowadzenia gospodarstwa rolnego (z zastrzeżeniem, że nie przekroczą powierzchni 35 mkw).

*Czytaj też: *Prawo budowlane

Budowa bez pozwolenia stanowi jednak pewien problemem rozumieniu tego, czym właściwie jest obiekt gospodarczy. W myśl obowiązującej ustawy chodzi o budynek, który służy np. do przechowywania narzędzi ogrodniczych.

Budowa bez pozwolenia? Już we wrześniu zaczynają obowiązywać nowe przepisy

Już od 19 września bez pozwolenia i zgłoszenia będzie można budować wolno stojące parterowe budynki gospodarcze w postaci np. garażów, altan, przydomowych ganków czy tarasów o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy czym łączna liczba tych obiektów na działce nie może przekraczać dwóch na każde 500 m2 powierzchni działki.

Podatek od deszczu. Sprawdź, ile zapłacisz

Ponadto wiaty lub altany nie powinny być podparte na fundamentach, ponieważ stanowią one lekką konstrukcję, która stanowi element architektury ogrodowej. Oranżeria zaś powinna być w znacznej części przeszklona i powinna służyć do rekreacji i uprawy roślin.

d3ngyzl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ngyzl